Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Data Market > Kazancı Holding "Proje 911" i Data Market ile birlikte hayata geçirdi
Kazancı Holding "Proje 911" i Data Market ile birlikte hayata geçirdi

​Proje Hakkında

​                                                                             Aksa.png

​"Bu tarz büyük projelerde konuya yalnızca müşteri ve satıcı olarak yaklaşan firmalar doğru seçimi ifade etmeyebiliyor. Taşın altına eline koyacak, bizimle birlikte hareket edecek, yeterli teknik uzmanlığa ve yetkinliğe sahip bir şirketle çalışmak bizim için önem taşıyor. Data Market, gerek uzmanlığı, gerek hazırladığımız teknik şartnameye cevabı ve gerekse fiyat politikası ile Proje 911'de çalışacağımız şirket olmayı haketti."

CYN_9722.JPG 

Pınar KAÇAR
Kazancı Holding ve Aksa Grup Şirketleri Bilgi Teknolojileri Direktörü

Kazancı Holding Aksa Şirketler Grubu, tüm grup şirketlerini kapsayan iş sürekliliği çözümünü Data Market ile devreye aldı

Türkiye'nin, uzmanlığı enerji olan tek holdingi olan Kazancı Holding, toplam 400'e yakın lokasyonda verdiği hizmet kapsamında ihtiyaç duyduğu iş sürekliliğine Data Market ile imza attı.

Data Market'in benzer kapsamlı projelerdeki yetkinliğine güvenen Aksa Şirketler Grubu, projeyle birlikte grup içinde bulunan yedi farklı başkanlıkta tüm IT altyapısını baştan ele alarak büyük çaplı bir iş sürekliliği projesi devreye aldı. Türkiye genelinde 40'ın üzerinde ilde, 400'e yakın lokasyonda hizmet verdiklerine vurgu yapan Kazancı Holding ve Aksa Şirketler Grubu Bilgi Teknolojileri Direktörü Pınar Saraç, projeyle ilgili olarak; "Bu projeyle IT'nin mutfağını sıfırdan yenilemiş olduk. Bunu yaparken de, mevcut süreçleri devam ettirmek durumundaydık. Yani bir yandan iş sürekliliğini sağlarken, diğer yandan da halen devam eden işlerin aynı kalitede devam etmesini sağlamak zorundaydık. Data Market'le birarada iyi bir sinerji yakalayarak 6 ay gibi bence çok kısa bir sürede projeyi bitirdik." yorumunu yapıyor.

 

Kullanılan Teknolojiler

microsoft.png  hp.jpg

vmware.png emc.jpg

 

 

Hedef

İş sürekliliğinin sağlanması, karşılaşılabilecek bir felaket ortamında verilerin hızlı bir şekilde yeniden kullanabilir hale getirilmesi, şirket içi proje süreçlerinin etkin yönetimi, sanallaştırma ile optimum verimlilik sağlanması.

Çözüm

Data Market Profesyonel Hizmetler Ekibi tarafından sunulan Olağanüstü Durum Merkezi çözümlerinin devreye alınması, sanallaştırma platformunun kurulumu, depolama çözümleri ve ihtiyaç duyulan donanım ve yazılımların temini.

Fayda

  • Operasyonel verimlilikte artış sağlandı
  • Maliyetler düşürüldü
  • Esnek ve büyüyebilir bir yapı kuruldu
  • EPDK'nın getirdiği regülasyon ve yasal değişimlere hızlı adaptasyon sağlandı
  • Olay tabanlı, gerçek zamanlı pratik bilgilerin ortaya çıkarılması için gerekli ortam oluşturuldu
  • Kapsamlı test olanaklarıyla süreçlerdeki riskler azaltıldı
  • Gereken değişikliklerin hızlı ve kolay yapılması sağlandı
  • Otomatik izlenebilir, yönetilebilir, güvenlik seviyesi yüksek bir sistem kuruldu