Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Data Market > Data Market Sponsorluğunda Avrupa Karate Bölgeler Şampiyonası'nda Türkiye Rüzgarı
Data Market Sponsorluğunda Avrupa Karate Bölgeler Şampiyonası'nda Türkiye Rüzgarı
 

karate.jpg 

 Data Market'in sponsorluğunu üstlendiği Türk takımları, 119 kulübün katıldığı Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası'nda dört altın, bir gümüş ve yedi bronz madalya kazandı. Türkiye 12 madalya ile genel sıralamada şampiyon oldu.

Avrupa'da kulüpler düzeyindeki en önemli organizasyonu olan Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası, 07-08 2014 tarihleri arasında izmir'de gerçekleşti. 20 ülkeden 119 takımın katıldığı şampiyonada Türk takımları dört altın, bir gümüş ve yedi bronz madalya kazandı. Türkiye toplamda 12 madalya ile en başarılı ülke olurken, iki altın, bir gümüş ve bir bronz madalya kazanan Rusya ikinci, bir altın ve bir gümüş kazanan Hırvatistan ise üçüncü sırayı aldı

Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonanın son gününde sekiz kategoride final maçları yapıldı. Günün ilk finalinde Data Market'in sponsor olduğu ümit-genç kızlar katada Şamdan Spor Kulübü'nün temsil ettiği Marmara bölgesi, rakibi Belgrad maç sırasında diskalifiye olunca altın madalya kazandı.

karate 2.jpg

Milli Takım'da da birlikte mücadele eden Dilara Bozan, Rabia Küsmüş ve Gizem Şahin'den oluşan Marmara Bölgesi takımı, kadınlar katada Hırvatistan'ın Zagreb takımını 5-0 mağlup ederek zirveye çıktı. Bu kategoride İç Anadolu bölgesi de üçüncü oldu.

Ümit-genç kızlar kumitede Kağıtspor takımı tarafından temsil edilen Doğu Anadolu bölgesi finalde Fransa'nın Ile de France ekibini geçerek Avrupa şampiyonluğuna ulaştı. Bu kategoride Akdeniz Bölgesi ve Marmara Bölgesi takımları da bronz aldı.

ESPINOS'DAN TEŞEKKÜR

Şampiyonayı izlemek için Türkiye'ye gelen Dünya Karate Federasyonu Başkanı Antonio Espinos, başarılı organizasyonda dolayı Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan'a teşekkür etti. Kapanış töreninde konuşan Espinos, "Herkes İzmir'den güzel duygularla ayrılıyor. Türk karatesine güveniyoruz. Gelecek yıl Mart ayında İstanbul'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nın da en güzel şekilde düzenleneceğine inanıyoruz" dedi.