Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Data Market > Bezmialem Üniversitesi Network Projesi
Bezmialem Üniversitesi Network Projesi

​Proje Hakkında

Folders-OS-My-Video-apps-Metro-icon.png

bezmialem.png 

​“IT projeleri farklı markaları ve çözümleri bir araya getiren çözüm
anlayışıyla hayata geçirilir ve uyumlu bir proje süreci için kullanılan
çözümler kadar onların nasıl hayata geçirildiği de önemlidir. Diğer bir konu karşılaşılacak zorluklara alternatif çözümler üretme gücüdür. Sektörde derinlikli bilgi birikimine sahip olmak alternatiflerle geniş bir çözüm yelpazesi sunar.”

Fuat Ulugay
Bezmialem Vakıf Üniversitesi Bilgi İşlem Direktörü

bezmialem-res.jpg 

Bezmialem Vakıf Üniversitesi, fiber network altyapısını Data Market’le birlikte hayata geçirdi. Başarıyla kullanılan altyapı 4 fakülteye sahip Üniversite’nin yüksek ve kaliteli şekilde iletişim kurması için gerekli altyapıyı sağlıyor.​

 

1843 yılında Sultan Abdülmecit’in annesi Bezm-i Alem Valide Sultan tarafından açılan Bezmialem Vakıf Gureba hastanesi bugün Bezmialem Vakıf Üniversitesi bünyesinde 4 fakülteyle hizmet veriyor. Bezmialem Vakıf Üniversitesi, akademik kadrolarına ve öğrencilerine Data Market’le birlikte hayata geçirdiği network altyapısıyla hizmet veriyor.
Bezmialem Vakıf Üniversitesi Bilgi İşlem Direktörü Fuat Ulugay, 2011 yılında öğretime başlayan üniversitenin network altyapısı için gerekli çalışmaların kısa sayılabilecek bir sürede tamamlandığına dikkat çekiyor: “Data Market’le birlikte tamamladığımız proje, üniversitemizi dünyaya hızlı ve kesintisiz şekilde bağlıyor. Akademik kadromuz ve öğrencilerimiz için üstün nitelikli bir altyapıyı hayata geçirdik.” 

 

Kullanılan Teknolojiler

Cisco1.jpghp.jpg 

 

 

Hedef

2011 yılında faaliyete başlayan Bezmialem Vakıf
Üniversitesi, akademik kadro ve öğrencilerin
yüksek hızda iletişimini sağlamak üzere güçlü bir
ağ altyapısını hayata geçirmeyi amaçlıyordu.

Çözüm

Data Market, 10G modüller ile fiber bağlantısı
sağlamayı ve kenar anahtarla backbone arasında 1G modüller ile fiber bağlantılar gerçekleştirdi.

Fayda

Kullanılan teknolojiler ve ağ altyapısıyla kesintisiz ve hızlı iletişim ortamı sağlandı. Üniversite bünyesindeki öğretim üyeleri ve öğrenciler video konferansları da içeren internet ihtiyaçları için konforlu bir iletişim altyapısına kavuştu. Data Market’le birlikte tamamlanan proje Bezmialem Vakıf Üniversitesi’ni dünyaya bağlıyor. 400 uç birime hizmet veren bir ağ altyapısı projesi, IT çözümlerini öğrenme süreçlerinin hizmetine
sundu. Projeyle köklü bir geçmişe sahip Bezmialem Vakıf Gureba Hastanesi’nin ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nin modern teknolojik imkanlardan en iyi şekilde yararlanması için gerekli altyapı sağlandı.