Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Data Market > 400'ü aşkın kamu bilişim yöneticisi, Kıbrıs'ta bir araya geldi.
400'ü aşkın kamu bilişim yöneticisi, Kıbrıs'ta bir araya geldi.

datamarket_kamubib.jpg

 Data Market'in sponsorları arasında olduğu TBD'nin her yıl düzenlediği geleneksel etkinliklerinden biri olan Kamu Bilişim Merkezleri Yöneticileri Birliği (TBD Kamu-BİB)  Kamu Bilişim Platformu Etkinliğini, 15-18 Ekim 2015 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Girne Acapulco Resort Otel ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşti.

 

 

 

​17. Kamu Bilişim Merkezleri Yöneticileri Birliği (TBD Kamu-BİB)  Kamu Bilişim Platformu, 15-18 Ekim'de KKTC, Girne'de yapıldı. "2023 ve Ötesi: Kamu Hizmetlerinde Yenilikçi Yaklaşımlar" temalı etkinlikte; "Siber Güvenlik","e-Ticaret Güvenliği", "e-Devlet Hizmetleri" ile "Bilgi Toplumu Üst Yapısı" konularında hazırlanan raporlar irdelenip kamuoyu ve tartışmaya açıldı.

KKTC Başbakanı Ömer Soyer Kalyoncu ve Ulaştırma Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu'nun da katıldığı etkinlikte çağrılı konuşmacı Ekonomist, Akademisyen Prof. Dr. Emre Alkin, "21. yy'da 'Para' mı yoksa 'Veri' mi daha değerli?" sorusunun yanıtlarını katılımcılarla paylaştı. Gazeteci Şeref Oğuz ise, "Yeni Savaş Konsepti" kapsamında "Siber Kuvvetler" konusunu ele aldı.

Teknoloji sunan, yöneten ve kullanan 400'ü aşkın kişinin katıldığı etkinlikte teknoloji destekli sektörel stratejilerin güncellenmesi, 2013 ve sonrasına ilişkin izlenecek politika ve stratejilerin ileriye taşınması, sürdürülebilirliğinin sağlanması için sosyal, ekonomik ve yasal zeminde atılması gereken adımlar konuşuldu.