Büyükdere Cad​. Maslak İş Hanı No:239 Kat:1 34398 Maslak- İstanbul
+90.212.337 07 07

Network Güvenliği  

 

Güvenlik Duvarı

Network geçidine konumlandırılarak , kullanıcıların içeride ve dışarıda hangi protokolleri kullanarak , hangi kaynaklara ulaşacağı kurallarının tanımlanması için kullanılır.  ​

Network Erişim Kontrolü-NAC

Network erişim kontrolü teknolojisi, cihazları sisteme tanımlayıp, omurga anahtar seviyesinde bunların ağa dahil olmasını engellemek veya izin vermek yerine, kullanıcıların hangi cihazıyla (PC, laptop, smartphone vb.) hangi lokasyondan (iş, ev, cafe vb.) kurum kaynaklarına erişmeye çalıştığını algılayıp, buna göre erişim yetkilerini belirlemeye yarayan çözümleri içerir.

Atak Önleme Sistemi-IPS

Dışarıdan veya içeriden ağa yapılacak saldırılar veri kaybına yol açtığı gibi, sistemlerin erişilemez haline getirmeyi de amaçlar. Milyonlarca kullanıcının oluşturduğu botnet ağları ile bant genişliğini yoğun trafik ile kullanılamaz hale getirebilir, sunuculara çok sayıda request göndererek, sunucuşarın bu taleplere cevap verememesini sağlayabilirler.

Atak Önleme Sistemi

Çok lokasyonlu kurumların, dağınık yapıda çalışan kullanıcılarının kurum uygulamalarına erişiminde yaşanan performans kayıplarını ortadan kaldırarak hem daha çalışılabilir ortamı sağlayan hem de mevcut bant genişliğinin değişken ölçülerde optimize edilmesini sağlayan çözümlerdir.

 

Related Posts