Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Data Market > Teknoloji Çözümleri
Teknoloji Çözümleri

​Sanallaştırma

Referans Projeler

Bu konuda hizmet sunduğumuz müşterilerimizden bazıları.  

ibb.jpg
Proje Detayları için tıklayınız.

yaysat.jpg 

Proje Detayları için tıklayınız.

​Günümüzde sanallaştırma içermeyen sistemlere bakıldığında kullanılabilir kapasitenin yaklaşık %15 – 20'sinin kullanıldığını ve kalanının atıl durumda olduğu görülmektedir. Sanallaştırma ile birlikte daha az fiziki kaynak kullanılmakta, atıl durumdaki kapasiteler verimli ve aktif şekilde değerlendirilmekte, enerji, yer, bakım, yönetim kaynaklarından tasarruf edilmesi sağlanmaktadır. Sanallaştırma ile birlikte gelen esneklik ve yönetim kolaylığı avantajları sayesinde başarılı iş sürekliliği çözümleri de üretilebilmektedir. Sanallaştırma çözümleriyle birlikte iş gücü kaybı da azalmakta ve operasyon maliyetlerinden ciddi tasarruflar elde edilmektedir.

Data Market, sunduğu sanallaştırma çözümleriyle donanım gereksinimlerini azaltarak maliyetlerin düşürülmesine, enerji tasarrufunun ve iş sürekliliğinin sağlanmasına, yönetimin kolaylaştırılmasına ve daha birçok avantajın elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

Sunucu sanallaştırma çözümleri

Sunucunun fiziksel kaynaklarının sanallaştırma katmanı tarafından sanal kaynaklara dönüştürülmesi ve sanal sistemlere paylaştırılması olarak tanımlanabilen sunucu sanallaştırma çözümlerinde minimum donanım ile maksimum verimlilik elde edilebilir, kaynakların tümünden faydalanılarak enerji, yer, yönetim kaynaklarından tasarruf elde edilebilir. Kolay izlenebilirlik, kesintisiz çalışma, düşük operasyon maliyetleri de getirdiği avantajlardan bazılarıdır. VMware ve Microsoft gibi sunucu sanallaştırmada teknoloji lideri üreticilerin özel uzmanlıklarına sahip kadrosu ile Data Market çok sayıda projeye imza atmıştır.

Masaüstü sanallaştırma çözümleri

Kullanıcıların masaüstü sistemlerinin tamamının ya da belli bileşenlerinin sanallaştırılarak herhangi bir lokasyonda sunulmasına, uygulamaların yönetiminin tek bir merkezden yapılmasına ve tek bir kurulum ile tüm kullanıcılar için uygulamayı aktifleştirmeye imkan tanır.

Masaüstü Sanallaştırma yazılımları, masaüstü kullanıcıları için masaüstü ve uygulama sanallaştırma yazılımları, TCO ve ROI değerlerinde kurumlara büyük kazanç sağlamakta ve yönetimsel açıdan kolaylıklar sunmaktadır. Data Market masaüstü ve uygulama sanallaştırma teknolojilerinde Vmware ve Microsoft çözümleri ile danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Uygulama sanallaştırma çözümleri

Uygulamaların kullanıcı bilgisayarlarına yüklenmeden, hizmet olarak dağıtılmasını ve sunulmasını sağlayan çözümdür. Büyük ölçekli ya da farklı lokasyonlarda aktif işletmelerde önemi farkedilmektedir. Kullanıcı sayısı arttıkça ortamın yönetimi ve kontrol altında tutulması zorlaşmaktadır. Uygulama sanallaştırma çözümleriyle bu karmaşa ortadan kalkmakta ve yönetim tarafında ciddi kolaylıklar sağlanmaktadır.

Data Market, sunulan sanallaştırma yapısının ihtiyaç duyabileceği sanal.jpgyedekleme, veri eşitleme, izleme, raporlama ve tümleşik yönetim araçlarını seçilmesi ve uygulamaya alınması konularında danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Türkiye'deki en fazla uzmanlığa sahip tek Vmware iş ortağı olan Data Market, sahip olduğu uzmanlıklara Cloud çözümlerini de ekleyerek bu alanda da hizmet vermektedir.

Sanallaştırma projelerinin ileriye dönük gelişimlere açık olması, Cloud vizyonuna sahip olarak tasarlanması ve ihtiyaçların belirlenmesi yine Data Market uzman kadrosu tarafından gerçekleştirilmektedir.

Data Market'in teknik eğitim sertifikalı uygulama/geliştirme mühendisleri tarafından tasarlanan projeler, üreticiden bağımsız olarak müşteri ihtiyaçlarına yönelik şekilde analizlerle desteklenir ve konumlandırılır. Müşterilerimize geniş demo, uygulama ve karşılaştırma olanaklarının sunulmasının yanısıra sektördeki en güçlü ürünlerle alternatif çözümler rekabetçi fiyatlarla sunulabilmektedir.