Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Data Market > Toyota, Microsoft Enterprise Mobility Suite Projesi'ni Data Market ile hayata geçirdi.
Toyota, Microsoft Enterprise Mobility Suite Projesi'ni Data Market ile hayata geçirdi.

​​​

                                   Folders-OS-My-Video-apps-Metro-icon copy.png                                          Toyota_logo.jpg                     

 

 

 

Barış ERDİM

Toyota Bilgi İşlem ve Kurumsal Planlama Grup Müdürü​

6V5A3841.JPG

 Toyota Türkiye çalışanları tarafından kullanılmakta olan mobil cihazların güvenliğini, yönetimini ve raporlanmasını Enterprise Mobility Suite ile sağlıyor.  EMS Projesi'ni Data Market ile hayata geçirdi.

Toyota Türkiye, Türkiye satışına yayılmış geniş bayi teşkilatıyla Toyota marka araçların pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetleri faaliyetlerini yürütüyor. Mutlak müşteri memnuniyetinde liderlik misyonu ile hareket eden Toyota, yetkili satıcıları ile toplam 60 plazada hizmet vermektedir. Toyota Türkiye'ye plaza kavramını getiren ilk kurum olarak otomotiv sektöründe öncü ve inovatif kimliği ile de tanınıyor. Özellikle teknolojinin hızlı gelişimine paralel olarak otomotiv sektöründe en güncel teknolojileri hayata geçirmek konusunda öncü olmayı benimseyen bir felsefeye sahip olan Toyota, bu doğrultuda mobil teknolojilerin yaygın kullanıldığı günümüzde çalışanlarının daha üretken ve verimli olmasına olanak sağlayan projeleri üretmeye odaklanıyor.

Bu projeleri hayata geçirirken en önemli kısıt olarak bilgi güvenliği konusu ortaya çıkıyor.

Bir yandan çalışanların üretkenliğini artırmaya çalışırken diğer yandan da bilgi güvenliğinden ödün vermeden projelerin nasıl hayata geçireleceği sorusuna cevap arayan Toyota Türkiye, Microsoft Enterprise Mobility Suite ile karşılaştı. İşletim sistemlerinden, beraber çalışma servislerine, veri tabanı yönetiminden, kurumsal portale kadar birçok noktada Microsoft ürünlerini kullanan Toyota Türkiye, Microsoft Enterprise Mobility Suite'in yetkinliklerini değerlendirdi ve kafasında soru işareti oluşturan bir çok noktanın cevabını içerdiğini gördü.

Özellikle yıllardır beraber çalıştığı ve şirketin ihtiyacını en az Toyota Türkiye kadar iyi analiz eden ve doğru çözümler üretebilen Data Market firmasının da katkılarıyla Microsoft Enterprise Mobility Suite çok kısa bir sürede hayata geçirildi. Microsoft Enterprise Mobility Suite ile çalışanlara verilmiş olan mobil cihazların kolay yönetimi ve raporlanması hedefleniyor. Bir sonraki aşamada mobil cihazlar üzerinden Rights Management özelliklerinin etkin şekilde kullanılmasına yönelik bir projenin hayata geçirilmesi planlanıyor.