Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Data Market > Yapı Merkezi ve Data Market Microsoft Office 365 Başarı Hikayesi
Yapı Merkezi ve Data Market Microsoft Office 365 Başarı Hikayesi

​​

​​   YM_LOGO_2014_AI_533C.jpg                                       Folders-OS-My-Video-apps-Metro-icon copy.png                                                                

yapı merkezi.jpg

"​Yapı Merkezi olarak Data Market ile çalışmış olmaktan çok mutluyuz. Tüm ekibe çok teşekkürler."

Ahmet Ayten
Yapı Merkezi
Bilgi İşlem Yetkilisi

​​Yapı Merkezi dünya geneline dağılmış şantiyelerinde iletişim ve bilgi akışını sağlamak için Office 365 kullanıyor.

Kullanıcılar her yerden boyutu 50GB olan mail kutularındaki maillerine ulaşabiliyor. Spam filtresi yönettilen kurallar ile daha iyi bir seviyeye geldi. Office 365'in raporlama arayüzü ve mail arşivlemesi de gayet başarılı bir şekilde kullanılıyor. Oldukça basit bir işlem ile domain ekleniyor. Exchange, Lync, SharePoint gibi servisleri tek ekranda yönetiliyor. Herhangi bir problemde Microsoft mühendisleri her zaman hızlı bir şekilde destek oluyor.

Yapı Merkezi 1965 yılında "insanlığa mutluluk ortamı yaratarak hizmet edecek çağdaş yapı projelerini üretmek ve inşaatlarını gerçekleştirmek" amacıyla kurulmuştur. Yapı Merkezi evrensel boyutlu projeler gerçekleştirir, riskleri iyi yöneterek ürün ve hizmetlerine taahhüt ettiği kalitede ve sürede ve öngörülen bütçede sunma hedefine daima ulaşır. Yapı Merkezi başladığı bir projeyi zamanında bitirme azmi gösteren açık, saydam, yenilikçi ve faaliyet gösterdiği sektörlere öncülük eden bir şirketler grubudur.  42 milyon m² mühendisleştirdiği yapıda yaşayanların mutluluğu, 1965 yılından bugüne inşa ettiği 2600 km hat, 39 adet raylı sistem, 300 adet istasyon ile 3 kıtada her gün 2 milyondan fazla yolcunun güvenle taşınması, ürettiği 5600 km su sızdırmaz borular ile 40 ülkede yüzlerce noktaya temiz su iletebilmesi, 3000 kg/cm² dayanımda beton üretebilmesi, okulundaki binlerce öğrencinin her gün kendisini verilen eğitimle geliştirebilmesi; Yapı Merkezi Ailesi için anlamlı göstergelerdir. Yapı Merkezi tüm faaliyetlerinde Türkiye'nin kalkınmasını, dünya uygarlığının gelişmesini, müşterilerinin, ortaklarının ve çalışanlarının memnuniyetini ve şirket değerlerini en ön planda tutar. Yapı Merkezi ayrıca doğanın gösterdiği çözüm yollarından ilham alarak insan kaynaklarına, yeni yönetim sistemlerine, bilgi ve teknolojiye sürekli yatırım yapar.

Bu bağlamda Yapı Merkezi dünya geneline dağılmış şantiyelerinde özellikle iletişim ve bilgi akışını sağlamak için Office 365 teknolojisini kullanmaya karar verdi ve böylece yeni bir Office 365 Başarı Hikayesi daha yaşanmaya başladı.


 

 Şimdi söz Yapı Merkezi'nde:

"Kullanıcıların tablet, telefon, Internetten yani her yerden maillerine ulaşabiliyor olması ve mail kutusu boyutunun 50GB olması büyük bir avantaj. Adres defterine her cihazdan erişilebilmesi önemli. Mevcut sistemimizde bulunan mail, gateway cihazlarımızı off duruma getirdik. Spam filtresi bizim yönettiğimiz kurallar ile daha iyi bir seviyeye geldi. İlk aşamada hibrit yapıda geçiş yaptığımız için özellikle spam ve virüslü mail konusunda büyük sıkıntılar yaşadık. Fakat Microsoft mühendisleri Data Market danışmanları ile birlikte çalışmamızdan sonra bu sorunu başarı ile giderdik. Office 365'in raporlama konusunda gayet başarılı bir arayüzü var. Örneğin en çok mail alan, en çok mail gönderen kullanıcıları görebiliyorsunuz. Nerelere en çok mail atılıyor, mail atılan bilgisayarların işletim sistemleri, telefon modellerine kadar çok ayrıntılı rapor alabiliyoruz. Mail arşivleme konusunda da gayet başarılı. Kullanıcıların bilerek ya da bilmeyerek sildiği mailleri tek bir hamleyle geri alabiliyoruz. Bizim gibi oldukça fazla domain işiniz var ise domain eklemek oldukça basit bir işlem. Exchange, Lync, SharePoint gibi servisleri tek ekranda yönetebiliyor olmak bence oldukça büyük bir avantaj. Exchange Server'ın Microsoft Portal ekranından kullanımı oldukça kolaydır. Fakat hibrit bir yapıdaysanız Active Directory ile aranızın iyi olması gerekir. Herhangi bir problemde Microsoft mühendisleri her zaman hızlı bir şekilde destek oluyor. Lokaldeki Exchange Server gördüğünüz ve uyguladığınız bütün manuel ayarlar ve bunun gibi işlemleri yapabiliyorsunuz. Biz bütün yurtiçi ve yurtdışı şantiyelerimizde Office 365 kullanıyoruz. Önümüzdeki dönemde hibrit yapıyı tamamen buluta taşıyacağız. Yapı Merkezi olarak Data Market ile çalışmış olmaktan çok mutluyuz. Tüm ekibe çok teşekkürler."