Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Bing ve Edge Web ile Etkileşim Şeklimizi Yeniden Tanımlıyor

Microsoft, Bing ve Edge’de yapay zeka için mevcut en gelişmiş yetenekleri sunan en yeni modellerle desteklenen ve gücünüze güç katacak yeni özellikleri duyurdu. Bing Chat’i bugün Microsoft Edge ile veya bing.com/chat adresinden kullanabilirsiniz. Özellikler yakında kullanıma sunulacak.

Kişiselleştirilmiş cevaplar(Personalized Answers)

Artık sohbet geçmişiniz sonuçlarınız hakkında bilgi verebilir. Örneğin, tuttuğunuz futbol takımını takip etmek için Bing’i kullandıysanız, bir dahaki sefere bir seyahat planladığınızda, takımın gideceğiniz şehirde oynayıp oynamadığını size proaktif olarak söyleyebilir. Sohbet geçmişinizi kullanmayan yanıtları tercih ediyorsanız, Bing ayarlarından bu özelliği kapatabilirsiniz.

Microsoft Shopping’de Copilot

Bing veya Edge’den, çevrimiçi alışveriş yaptığınız ürünü artık daha hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Bir öğe hakkında bilgi istediğinizde, Bing daha fazla bilgi edinmek için ek sorular soracak ve ardından bu bilgileri daha özel öneriler sunmak için kullanacaktır. Yakında, alışveriş için başlangıç noktası olarak bir fotoğraf veya kayıtlı görüntü de kullanabileceksiniz.

Bing Image Creator’da OpenAI’den DALL-E 3 modeli

DALL.E 3, daha güzel kreasyonlar ve parmaklar ve gözler gibi detaylar için daha iyi renderlar ile ileriye doğru büyük bir adım atıyor. Ayrıca, ne istediğinizi daha iyi anlıyor ve bu da daha doğru görüntüler sunmasını sağlıyor. Ayrıca kreasyonlarınızı düzenlemeyi daha da kolaylaştırmak için Microsoft Designer’ı doğrudan Bing’e entegre ediyoruz.

İçerik Kimlik Bilgileri(Content Credentials)

MicrosoftÜretken yapay zeka konusunda sorumlu bir yaklaşım benimsemeye devam ederken, Bing’deki tüm yapay zeka tarafından üretilen görüntülere, ilk oluşturulduğu saat ve tarih de dahil olmak üzere görünmez bir dijital filigran eklemek için kriptografik yöntemler kullanan yeni İçerik Kimlik Bilgileri ekliyor. Ayrıca Microsoft, Paint ve Microsoft Designer’a İçerik Kimlik Bilgileri desteği getireceğini açıkladı.

Bing Chat Kurumsal Güncellemeleri

Sadece iki ay önce kullanıma sunulmasından bu yana 160 milyondan fazla Microsoft 365 kullanıcısı artık hiçbir ek ücret ödemeden Bing Chat Enterprise’a erişebiliyor. Microsoft, Bing Chat Enterprise’ın artık Microsoft Edge mobil uygulamasında da kullanılabileceğini duyurdu. Ayrıca Bing Chat Enterprise’a çok modlu görsel arama ve Görüntü Oluşturucu desteği getireceğini duyurdu. Görüntüleri kullanarak bilgi bulma ve bunları oluşturma becerisiyle iş yerindeki yaratıcılığınızı geliştirebilirsiniz.

Microsoft 365 Copilot, Bing Chat Enterprise ve Windows ile işinizi dönüştürün

Mart ayında, Microsoft 365 Copilot’un milyonlarca insanın her gün iş ve yaşamlarında kullandığı Word, Excel, PowerPoint, Outlook ve Teams uygulamalarında yalnızca kendi sözcüklerinizi kullanarak neler yapabileceğini tecrübe etmiş oldular.Microsoft, Microsoft 365 Copilot’un 1 Kasım’da kurumsal müşteriler için genel kullanıma sunulacağını duyurdu.

Microsoft 365 Chat. Mart ayında Microsoft 365 Chat’e bir göz atmıştınız, o zamanki adı Business Chat idi, ancak son birkaç aydaki hızlı gelişmeler onu yepyeni bir seviyeye taşıdı. Microsoft 365 Chat e-postalar, toplantılar, sohbetler, belgeler ve daha fazlasının yanı sıra web de dahil olmak üzere iş yerindeki tüm veri evreninizi tarar. Bir asistan gibi sizi, işinizi, önceliklerinizi ve kurumunuzu derinlemesine anlar. İster bir strateji belgesi yazmak, ister bir iş seyahati rezervasyonu yapmak veya e-postaları takip etmek olsun, en karmaşık veya sıkıcı görevlerinizden bazılarına bir adım önde başlamanızı sağlamak için basit soru ve cevapların çok ötesine geçer.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde işlerin hızı ve hacmi daha da arttı. 250’den fazla Outlook e-postası alıyor ve yaklaşık 150 Teams sohbeti gönderiyor veya okuyor. 2020’ye kıyasla dünya genelindeki Teams kullanıcıları her hafta üç kat daha fazla toplantı yapıyor. Windows’ta ise bazı kullanıcılar işlerini halletmek için bir günde 11 uygulama kullanıyor. Microsoft 365 Chat karmaşıklığı azaltıyor, angarya işleri ortadan kaldırıyor ve işte zaman kazanmanıza yardımcı oluyor. Önizleme müşterileri bugün Microsoft365.com’dan, Teams’den veya iş hesaplarıyla oturum açtıklarında Bing’den erişebilir. Gelecekte, iş hesabınızla oturum açtığınızda Copilot simgesini gördüğünüz her yerden erişebileceksiniz.

İşyerinde sizi güçlendirmek için Outlook, Word, Excel, Loop, OneNote ve OneDrive’da Copilot için yeni özellikler de sunuyoruz. Birçok şirket için üretken yapay zekaya ilk giriş noktası olan Bing Chat Enterprise, birkaç yükseltme alıyor. Büyük Windows 11 güncellememizin bir parçası olarak, Windows 365 Switch ve Windows 365 Boot genel kullanıma sunulacak ve Windows Bulut PC’nize erişmenizi daha da kolaylaştıracak. Bu, BT’nin konuşlandırmasını, yönetmesini ve güvenliğini sağlamasını kolaylaştırırken çalışanların daha fazlasını elde etmesine yardımcı olacak. Microsoft 365, Bing Chat Enterprise ve Windows’un çalışma şeklimizi nasıl dönüştürdüğü hakkında daha fazla bilgi edinmek için Microsoft 365 bloguna göz atın.

Microsoft 365’teki Designer ve Copilot ile kişisel üretkenliği ve yaratıcılığı açığa çıkarın

Microsoft 365 tüketici uygulamaları ailemizin en yeni üyesi olan Designer, en son teknolojiye sahip yapay zekayı kullanarak hızla çarpıcı görseller, sosyal medya gönderileri, davetiyeler ve daha fazlasını oluşturmanıza yardımcı olur. Bugün sizlere, birçoğu OpenAI’nin Dall.E 3’ü tarafından desteklenecek bazı güçlü yeni özellikler göstereceğiz. Üretken genişletme(Generative expand), görüntünüzü sınırlarının ötesine genişletmek için yapay zekayı kullanır, üretken doldurma yeni bir nesne veya arka plan ekler ve üretken silme(generative erase) istenmeyen nesneleri kaldırabilir. Dall.E 3 yakında Designer’daki görüntü oluşturma deneyimini de güçlendirecek ve tasarımınıza saniyeler içinde orijinal, daha yüksek kaliteli görüntüler eklemeyi kolaylaştıracak.

Ayrıca Word’den başlayarak Designer’ı tüketiciler için Microsoft 365 Copilot’a entegre edildi. Designer, Tasarımcı, aralarından seçim yapabileceğiniz görseller önermek için belgenizin bağlamını kullanır; kendi fotoğraflarınızı da yükleyerek bunu daha kişisel hale getirebilirsiniz. Ve birkaç dakika içinde, metin ağırlıklı bir belgeyi özel grafiklerle dönüştürebilirsiniz. Designer gibi yaratıcı araçların yanı sıra Bing Image Creator, Clipchamp ve Paint ile artık birkaç basit komutla hemen hemen her şeyin görsel taslağına sahip olabilirsiniz.

Arama yapmak için yazmaya başlayın.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam