Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Compass IoT Suit Makine Üreticilerine ve Son Kullanıcıya Ne Vadediyor?

Endüstri 4.0 globalde oldukça yaygın bir kavram. Türkiye’de de geçmiş 10 yıldan bu yana dile gelen, üzerinde konuşulan ancak temelde pazara sunulan çıktılara bakıldığında yeterli üretimin olmadığını düşündüğüm bir sektör. Baktığımız zaman bu konuda Türkiye’de çok ileri gitmiş firmalar da var, kendi içinde kendi çözümünü üretenler de.

Fakat Türkiye’de ivmenin giderek büyüdüğünü de söylemeliyim. Son zamanlarda bazı farkındalıklar kazanıldı ve bu Endüstri 4.0 yaklaşımına ya da bu tarz teknolojilere olan ilgiyi doğru oranda arttırdı.  Artık herkes kendi üretim ortamlarını nasıl daha etkileşim haline getirebilirim, nasıl daha verimli hale getirebilirim, nasıl daha izlenebilir kılarım gibi sorulara cevap arıyor. Piyasa bu konuda oldukça ilgili biz de yeni çözümler ve projeler ile bu sektör içerisinde yerimizi sağlamlaştırmaya çalışıyoruz.

Yeni çözüm ve projelerden biri de makine üreticileri ve son kullanıcının düşünüldüğü Data Market’in kendi ar-ge ekibi ile Microsoft Azure teknolojisi üzerinde ürettiği Compass IoT Suit platformu. Aslında bu platform temelde iki başlıktan oluşuyor. Biri üreticiler için konumlandırdığımız Camposs IoT 4.0 diğeri de makine üreticileri için oturttuğumuz Connected and Smart.

Özellikle makine üreticileri için ürettiğimiz çözümlerin temel hedefi, üretici firmanın makine ürettiği andan itibaren dünyanın neresine giderse gitsin makinesinin bağlı ve akıllı olmasını sağlamak. Ayrıca makine üzerindeki tüm davranış modellerinin uzaktan erişimler ile izlenebilmesi, yönetilebilmesi ve gerektiğinde müdahaleler yapılabilmesini de sağlamak. Tabi ki bu hem üretici için hem bu üreticilerin bayileri için hem de bu makineye yatırım yapan ve üretim yapan son kullanıcı için oldukça efektif bir ortam sağlıyor.

Hayrettin Sezen

Özel Çözümler Satış Yöneticisi
Özel Çözümler ve İş Geliştirme

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam