Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Data Market’in dijital gerçeklik çözümleri nelerdir?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]iz dijital gerçeklik alanında ürün yönetim grubu olarak Data Market’in, Microsoft ile olan 26 yıllık iş birliğinin getirmiş olduğu yetkinlikler ile Virtual Reality, Augmented Reality ve Mixed Reality teknolojilerini müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirerek onlara yenilikçi, hayatı kolaylaştıran ve müşteri deneyimini artırmalarını sağlayan uygulamalar ve hizmetler sunuyoruz.

Dijital gerçeklik kapsamında hem artırılmış gerçeklik hem de Virtual Reality alanında farklı yazılımlar geliştiriyoruz. Virtual Reality alanında bir örnek vermek gerekirse, bir eğitim odası düzenleyebiliyoruz ve firmalar tarafından sürekli olarak verilen bu oryantasyon eğitimlerini, İSG eğitimlerini ve sürekli bu şekilde tekrarlanan eğitimleri tek bir noktaya topluyoruz. Bu sayede firmaların verimliliğini arttırarak sürekliliği sağlamış oluyoruz aslında. Bunun yanı sıra artırılmış gerçeklik tarafında da bir makinenin bakım onarım senaryolarını kurgulayabiliyoruz. Ya da örneklemek gerekirse, bir ilaç firmasının yapmış olduğu insülin makinesinin nasıl kullanıldığına dair tamamen animasyon olarak yapılmış artırılmış gerçeklik uygulamasını yapabiliyoruz. Ayrıca bu hem telefonlarda hem de tabletlerde kullanılabiliyor.

Hololens sektörü ise başlı başına farklı bir sektör. Fiziksel alanla karma gerçeklik tarafını birleştirmiş oluyoruz çünkü burada derinlik algılayıcıları ile fiziksel bir ortama hologram yerleştirebiliyoruz. Bunun da ne işe yaradığı hakkında bir örnek vermek gerekirse, mesela bir gayrimenkul firmasına, yapmış olduğu örnek dairenin gezintisini Hololens tarafından yapabiliyoruz. Bunu da yapmış oldukları projeyi platformumuza yükleyerek gerçekleştiriyoruz. Bu platform sayesinde de aslında neredeyse her sektöre inanılmaz deneyimler yaşatarak iş süreçlerine yeni bir boyut kazandırıyoruz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=uHj8eTUzq5U”][/vc_column][/vc_row]

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam