Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Microsoft Teams Yenilikleri | Temmuz 2023

Topluluklar

Teams’in ücretsiz versiyonunda yeni bir topluluk oluşturdunuz ve topluluğun adında küçük bir yazım hatası yaptığınızı fark ettiniz. Son güncellemelerimizle artık Windows 11’deki Teams’in ücretsiz versiyonunda topluluk ayrıntılarınızı düzenlemek de çok kolay. Ayrıca, artık Windows 10’da da topluluk üyelerinin katılım isteklerini kabul edebilirsiniz. Bu yeni ‘Topluluğu düzenle’ ve ‘Topluluğu yönet’ seçeneklerine topluluklar listesinde topluluğunuza sağ tıklayarak veya adının hemen yanındaki seçenekler menüsü (…) simgesine dokunarak ulaşabilirsiniz.

Topluluğu yönetin

‘Topluluğu yönet’i seçtikten sonra, topluluğunuzdaki mevcut sahipleri ve üyeleri görürsünüz. Topluluğunuza katılmak için onay gerektiğinde, topluluk sahibi olarak ‘Üye İstekleri’ sekmesinde üye isteklerini görürsünüz ve daha sonra bu istekleri kabul edebilir / reddedebilirsiniz.

Topluluğu düzenle

‘Topluluğu düzenle’yi seçtiğinizde, topluluk ayrıntılarınızı düzenlemek için bir form görürsünüz. Topluluk resmini, adını, açıklamasını veya topluluk kurallarını değiştirebilirsiniz. Ayrıca, yeni topluluk üyelerinin katılmadan önce topluluk sahiplerinin onayına ihtiyaç duyup duymayacağına karar verebilirsiniz. Bu ayarı etkin tutmak, topluluğunuza kimlerin katılacağı üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Diğer son güncellemeler

  • Android ve iOS’ta topluluk etkinliği paylaşımı artık mobil platformun yerel paylaşım seçeneklerini kullanarak topluluk etkinliklerinizi kişilerinizle kolayca paylaşmanıza olanak tanıyor.
  • Windows 10, macOS ve web’de Teams’de Toplulukları (beta) kullanıma sunmaya başladık.
  • Topluluk duyurularına ek olarak, artık Windows 11’de hem topluluklardaki tüm gönderiler ve yanıtlar hem de Teams’de ücretsiz sohbet için Microsoft Designer’ı kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam