Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Microsoft Teams’deki Yenilikler | Ocak 2023

Ocak 2023 için “Microsoft Teams Yenilikleri” blog yazısına hoş geldiniz. Toplantılar, sohbetler ve webinar deneyimlerindeki en son gelişmeleri takip ediyor ve sizlere ulaştırmaktan mutluluk duyuyoruz. Bir Teams yönetiminden sorumlu kişiyseniz blog yazımı bitirmenizi öneririm. Detaylar aşağıda. 😊

Toplantılar

Video Galerisinde Sayfalama

Toplantı sırasında galeri görünümündeyken aynı anda gösterilebilecek olandan daha fazla video varsa, katılımcıların ek videolarını görüntülemek için Video Galerisi’nin altında gezinebilirsiniz.

Toplantı Araç Çubuğu Kullanılabilirlik İyileştirmeleri

El kaldırmak ve görünüm modları arasında geçiş yapmak için özel düğmeler içeren yeni özellikleri deneyimleyebilirsiniz.

DAHA FAZLA BİLGİ

Webinarlar

Özelleştirilmiş seçeneklerle geliştirilmiş web semineri yönetimi deneyimi

Webinar şablonunu seçtiğinizde, kayıt ayrıntılarını ve her etkinliğe özgü ayarları özelleştirmek için yeni bir yapı ve genişletilmiş seçenekler görebilirsiniz. Yeni yönetim deneyimi ile webinarınızı aşağıdaki özelliklerle yapılandırabilirsiniz:

Kurulum

– Ayrıntılar: Etkinliğinizi düzenlemeye ve sunmaya destek olacak ortak organizatörleri kolayca belirleyebilirsiniz.

– Sunucu biyografileri: Her bir konuşmacının profesyonel fotoğrafını, şirketini, unvanını, LinkedIn profilini, sosyal medya hesaplarını, kısa biyografisini ve daha fazlasını vurgulayabilirsiniz.

– Tema: Markanızı sergileyin ve etkinliğinizin temasını kayıt sayfanızda ve web semineri iletişimlerinizde görüntülenecek bir banner, logo ve ilgili renk şemasıyla uyumlu hale getirebilirsiniz.

Kayıt

– Yapılandırma: En fazla 1.000 katılımcı için kayıt kapasitesi sınırlarını belirleyebilir; hüküm ve koşulları yüklemek için özel bir soru da dahil olmak üzere olası katılımcılarınız hakkında ilgili bilgileri toplamak için genişletilmiş özel sorular ekleyebilir ve katılımcıların kayıt olurken onay vermelerini sağlayabilirsiniz.

– Katılımcı durumu: Webinara kimin kaydolduğu ve kimin kaydını iptal ettiği dahil olmak üzere katılımcı durumuyla ilgili ayrıntıları görüntüleyebilirsiniz.

Raporlar

– Katılımcı raporlaması: Katılımcı katılımını anlamak için verileri görüntülerken mevcut raporlama ve analizlere tek bir merkezi konumdan kolayca erişebilirsiniz.

Arama

External Grup Aramaları

Herhangi bir PSTN kullanım ücreti ödemeden internet bağlantısı üzerinden, video ve ekran paylaşımı da dahil olmak üzere, kuruluşunuz dışındaki iş arkadaşlarınızla bir sohbetten kolayca bir grup Teams araması gerçekleştirebilirsiniz.

Sohbet ve işbirliği

Mesaj Arama & Sohbet Görüşmeleri

Kullanıcılar Teams’de bir sohbet iletisi aradıklarında ve bir ileti sonucuna tıkladıklarında, aramaların sonucunda, tarih bağımsız olarak, iletilerin tamamı gösterilecektir. 

Yönetim

Power Automate portalı üzerinden onay talebinize dosya yükleyin

Teams’deki bir onay talebinin ayrıntılar penceresinde, Power Automate portalında yüklenen dosyaları görebilirsiniz.

Bildirim ayrıntı düzeyi & Intune

Yöneticiler, kullanıcıların mobil kilit ekranındaki bir bildirimde görebilecekleri içerik türlerini belirlemek için Intune’u kullanabilirler.

Arama yapmak için yazmaya başlayın.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam