Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

HTTP, “HyperText Transfer Protocol” (Hiper Metin Aktarım Protokolü) kısaltmasıdır ve internet üzerinden veri aktarımı yapmak için kullanılan bir protokoldür. HTTP, istemci-sunucu modeline dayanan bir protokoldür ve bir istemci, sunucuya bir HTTP isteği gönderir ve sunucu, isteğe yanıt verir.

HTTP, web sayfaları ve diğer web kaynakları gibi çeşitli verilerin aktarımı için kullanılır. Web sayfaları, HTML, CSS, JavaScript, resimler ve videolar gibi farklı türdeki verileri içerebilir. Bir web tarayıcısı, kullanıcının bir web sitesine erişmek istediğinde HTTP protokolünü kullanarak sunucudan veri isteyebilir.

HTTP, çeşitli sürümleri mevcuttur, en yaygın olanları HTTP/1.1 ve HTTP/2’dir. HTTP/2, daha hızlı veri aktarımı, daha az gecikme ve daha iyi güvenlik özellikleri gibi geliştirmeler içerir.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam