Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

JavaScript

JavaScript (JS) web sitelerinin, web uygulamalarının ve masaüstü uygulamalarının etkileşimli hale getirilmesi için kullanılan bir programlama dilidir. JavaScript, hem sunucu tarafında hem de istemci tarafında kullanılabilir ve hem dinamik hem de nesne tabanlı bir dil olarak kabul edilir.

JS, web sayfalarında çeşitli işlevleri gerçekleştirmek için kullanılır. Örneğin, web sayfasındaki bir butona tıkladığınızda veya bir formu gönderdiğinizde gerçekleştirilen işlemler, arka planda JavaScript tarafından çalıştırılır. Ayrıca, modern web uygulamaları, AJAX adı verilen teknolojiyi kullanarak, sayfaları yeniden yüklemeden, arka planda verileri göndermek ve almak için JavaScript kullanır.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam