Sanallaştırma Çözümlerimiz

Sanallaştırmanın gücünü kullanarak "Dijital Ekonomi"ye yön verin

Günümüzde sanallaştırma içermeyen sistemlere bakıldığında kullanılabilir kapasitenin yaklaşık %15 – 20 civarında bir oranın kullanıldığını ve kalanının atıl durumda olduğu görülmektedir. Sanallaştırma ile birlikte daha az fiziki kaynak kullanılmakta, atıl durumdaki kapasiteler verimli ve aktif şekilde değerlendirilmektedir. Böylece enerji, yer, bakım, yönetim kaynaklarından tasarruf edilmesi sağlanmaktadır. Sanallaştırmayla birlikte gelen esneklik ve yönetim kolaylığı avantajları sayesinde başarılı iş sürekliliği çözümleri de üretilebilmektedir. Sanallaştırma çözümleriyle birlikte iş gücü kaybı da azalmakta ve operasyon maliyetlerinden ciddi tasarruflar elde edilmektedir.

Data Market, sunduğu sanallaştırma çözümleriyle donanım gereksinimlerini azaltarak maliyetlerin düşürülmesine, enerji tasarrufunun ve iş sürekliliğinin sağlanmasına, yönetimin kolaylaştırılmasına ve daha birçok avantajın elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

Data Market ile Sanallaştırmayı Seçmeniz için 6 Neden

Halen dünyadaki veri merkezi iş yüklerinin %80'inden fazlası sanallaştırılmış durumda
Sanallaştırma BT departmanının verimliliğinde en az %67 artış sağlıyor
Sanallaştırma uygulama kaynaklı kesinti ve iş süreksizliğini %36 düşürüyor
Sanallaştırma ile donanım yatırımı giderlerinden minimum %30 tasarruf ediliyor
Sanallaştırma ile problemlere müdahale ve çözüm süresi %26 kısalıyor
Türkiye'deki VMware Sanallaştırma projelerinin %45'ini Data Market gerçekleştiriyor

Sanallaştırma Çözüm Portföyümüz

SDDC Sanallaştırma
Hibrit bulutun yapılandırılması ve çalıştırılması kolaylaşır. Kurumsal uygulamaları hem özel hem de genel bulut ortamlarında çalıştırmak için bulut yönetimi hizmetleri sunar.
Storage Sanallaştırma
Yazılım tabanlı bir depolama çözümüdür. Basitleştirir, toplam sahip olma maliyetini azaltır. Öngörülebilir performans ve ölçeklenebilirlik sağlamaktadır.
Kurumsal Mobilite
Gün geçtikçe artan kurum ağlarındaki mobil cihaz ve bilgisayarların ağa katılmadan önce şirket güvenlik politikalarına uygunluğu ve verilerin güvenliği sağlanmaktadır.
Sanallaştırma Yönetimi
Kullanıcı ile donanım arasında mantıksal bir katman oluşturarak kullanıcının doğrudan fiziksel sistem kaynaklarına erişmesini engeller. Katman talepleri donanıma iletir.

Nasıl Sanallaştırma Yapabilirsiniz?

Software Defined Data Center (SDDC)

Tüm veri merkezini yazalım tanımlı hale getirerek yönetim kolaylığı, esneklik, hızlı ölçeklendirme ve maliyet avantajı sağlar.

VMware Horizon 7

Kişisel sanal uygulama ve masaüstü alanında benzersiz hız sağlarken, bulut ekonomisi ve buluta uygun hale getirilmiş yeni görüntüleme protokolü sunar.

VMware App Volumes

Bu uygulamalar kullanıcıya herhangi bir kesinti yaratmadan kolaylıkla güncellenebilir, kullanıcıdan geri alınabilir ve tüm uygulama döngüsü kolaylıkla yönetilebilir.

VMware NSX ve VMware VRNI (vRealize Network Insight)

Anlık ve geçmişe dönük olarak (Maks.90 gün) sanal ve fiziksel makinalar arasındaki trafiklerde problemlerin sebebini kolayca bulur ve performans analizleri yapar.

VMware vSAN

VMware vSAN vSphere ile tamamen entegre, BT’yi basitleştirmeyi amaçlayan yazılım tabanlı bir depolama çözümüdür.

VMware Kurumsal Mobilite (Airwatch)

Airwatch mobil cihazların ağa katılmadan önce şirket güvenlik politikalarına uygunluğunu sorgular ve bu cihazlarda barınan kurumsal verilerin güvenliğini sağlar.

VMware VeloCloud SD-WAN

VeloCloud, bant genişliğini artırmanın yanı sıra kurumsal ve bulut uygulamalarına ve verilere doğrudan erişimi sağlayan bir SD-WAN çözümüdür.

İLGİLİ ÇÖZÜMLERİMİZ

Bulut Bilişimle ilgili diğer çözüm, hizmet ve ürünlerimiz