Günümüzde sanallaştırma içermeyen sistemlere bakıldığında kullanılabilir kapasitenin yaklaşık %15 – 20 civarında bir oranın kullanıldığını ve kalanının atıl durumda olduğu görülmektedir. Sanallaştırma ile birlikte daha az fiziki kaynak kullanılmakta, atıl durumdaki kapasiteler verimli ve aktif şekilde değerlendirilmektedir. Böylece enerji, yer, bakım, yönetim kaynaklarından tasarruf edilmesi sağlanmaktadır. Sanallaştırmayla birlikte gelen esneklik ve yönetim kolaylığı avantajları sayesinde başarılı iş sürekliliği çözümleri de üretilebilmektedir. Sanallaştırma çözümleriyle birlikte iş gücü kaybı da azalmakta ve operasyon maliyetlerinden ciddi tasarruflar elde edilmektedir.

Data Market, sunduğu sanallaştırma çözümleriyle donanım gereksinimlerini azaltarak maliyetlerin düşürülmesine, enerji tasarrufunun ve iş sürekliliğinin sağlanmasına, yönetimin kolaylaştırılmasına ve daha birçok avantajın elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

Yetkinliklerimiz

 • Business Continuity
 • Cloud Provider
 • Desktop as a Service (DaaS)
 • Desktop Virtualization
 • Hyper-Converged Infrastructure
 • Management Automation
 • Management Operations
 • Mobility Management
 • Network Virtualization
 • Server Virtualization
 • Software Defined Data Center
 • Software-Defined Wide Area Network (SD-WAN)
 • VMware Cloud on AWS
 • VMware PKS

Master Services Competency

MSC, kurumlarda proje bazlı olarak çözümlerinin doğru bir şekilde hayata geçirilmesi ve gerekli desteğin sağlanabilmesi için VMware’in 2017 yılında başlattığı bir programdır.

Bu program çerçevesinde sahip olduğumuz Data Center, Cloud ve Network Virtualization yetkinliklerimiz ile müşterilerimizde VMware adına Türkiye ve yakın coğrafyada birçok başarılı projeyi hayata geçirdik.

Sanallaştırmayı Seçmeniz için 6 Neden

%

Şuan dünyadaki veri merkezi iş yüklerinin %80'inden fazlası sanallaştırılmış durumda

%

Sanallaştırma ile donanım yatırımı giderlerinden minimum %30 tasarruf ediliyor

%

Sanallaştırma BT departmanının verimliliğinde en az %67 artış sağlıyor

%

Sanallaştırma ile problemlere müdahale ve çözüm süresi %26 kısalıyor

%

Sanallaştırma uygulama kaynaklı kesinti ve iş süreksizliğini %36 düşürüyor

%

Türkiye'deki VMware Sanallaştırma projelerinin %45'ini Data Market gerçekleştiriyor

Sanallaştırma Çözüm Portföyümüz

SDDC Sanallaştırma

Hibrit bulutun yapılandırılması ve çalıştırılması kolaylaşır. Kurumsal uygulamaları hem özel hem de genel bulut ortamlarında çalıştırmak için bulut yönetimi hizmetleri sunar.

Uygulama Sanallaştırma

Uygulamaların kullanıcı bilgisayarlarına yüklenmeden, hizmet olarak dağıtılmasını ve sunulmasını sağlayan çözümdür.

Masaüstü Sanallaştırma

Masaüstü Sanallaştırma kullanıcıların masaüstü sistemlerinin tamamının ya da belli bileşenlerinin sanallaştırılarak herhangi bir lokasyonda sunulmasına imkan tanır.

Veri Depolama Sanallaştırma

Yazılım tabanlı bir depolama çözümüdür. Yönetimi basitleştirir, toplam sahip olma maliyetini azaltır. Öngörülebilir performans ve ölçeklenebilirlik sağlar.

Sunucu Sanallaştırma

Sunucu fiziksel kaynakları, sanallaştırma katmanı tarafından sanal kaynaklara dönüştürülür. Minimum donanım ile maksimum verimlilik elde edilir ve kaynaklardan tasarruf edilir.

Network Sanallaştırma

Sanal makinelerin operasyonel modelinin ağ yapıları için de kullanılmasını sağlayan, yazılım tanımlı veri merkezi modelinde kullanılan network sanallaştırma platformudur.

Veri Merkezi Sanallaştırma

Yazılım tanımlı veri merkezi (SDDC), tüm altyapının sanallaştırıldığı ve hizmet olarak sunulduğu yeni nesil veri merkezi modelidir.

Kurumsal Mobilite

Gün geçtikçe artan kurum ağlarındaki mobil cihaz ve bilgisayarların ağa katılmadan önce şirket güvenlik politikalarına uygunluğu ve verilerin güvenliği sağlanmaktadır.

Sanallaştırma Yönetimi

Kullanıcı ile donanım arasında mantıksal bir katman oluşturarak kullanıcının doğrudan fiziksel sistem kaynaklarına erişmesini engeller. Katman talepleri donanıma iletir.