Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

VMware, çalışanların kendi cihazlarını işyerine getirebildiği (KCG-Kendi Cihazını Getir) esnek çalışma tarzlarına yardımcı olurken emniyetli çalışma alanları sağlayacak yeni bir platformu gün ışığına çıkarıyor. “Kullanıcı için kolay,kurum için güvenli”, (consumer simple, enterprise secure) prensibine bağlı kalan VMware, bu dijital çalışma alanı ile son kullanıcı ve kurumsal BT alanındaki mobilite ihtiyaçlarını karşılamakla kalmıyor, tüm cihazları, hizmetleri ve uygulamaları bir araya toplayarak birleştirilmiş ortak bir erişim ve kimlikle güvenli bir şekilde yönetilmelerini sağlıyor.

VMware Başkan Yardımcısı ve Son Kullanıcı Bilgi İşlem Genel Müdürü Sanjay Poonen; “İçinde yaşadığımız mobil bulut çağında çalışanlar, cihazlar, uygulamalar ve veriler artık ağların, işyerlerinin ve veri merkezlerinin fiziksel duvarlarının ötesinde işlev görüyorlar. Dijital kurumlar birbirinden kopuk teknoloji ve ekipler nedeniyle birleştirilmiş tek bir dijital çalışma alanı sağlama mücadelesi içine girmiş durumda. VMware olarak bizler kimlik, cihaz yönetimi ve uygulama dağıtımını entegre edip tek bir platform üzerinde toplayarak işlerin platformdan, konumdan, cihazdan veya uygulamadan bağımsız bir şekilde mobil son kullanıcılar tarafından yürütülmesini sağlayan ilk şirket olmaktan gurur duyuyoruz.” diyor.

Dijital çalışma alanı kullanıcıları cihazları ve uygulamaları yönetme konusunda BT’ye daha etkin ve daha basitleştirilmiş bir yol sunuyor. Sağladığı bu sadelikle son kullanıcılara cihaz tipine bağlı olmaksızın tüm kurumsal kaynaklara sorunsuz bir şekilde erişme olanağı veriyor. Ayrıca kurumsal iş kollarında, pazarda rekabet avantajı kazandıracak daha etkin bir mobil işgücü verebilecek kurumsal süreçlerin kurulabileceği emniyetli ve güçlü bir platform sağlıyor.

VMware Workspace ONE’in Özellikleri

Tüketici tarafında buluta, mobiliteye, Windows uygulamalarına kendi kendine erişim
Bu çözüm, yeni uygulamaların ve çalışanların basit bir şekilde katılımını sağlar. Çalışanlar, kullanıcı, cihaz, kurum ve bulut arasında güven ortamı yaratan, patent başvurusu yapılmış Uygulama ve Sistem Güvenligi (SATS-Security App Token Systems) avantajı veren, sektörde ilk, tek dokunmalı, tek oturum açmalı mobil erişimi keyifle kullanacaklar. Kimlikleri doğrulanır doğrulanmaz çalışanlar, kişiselleştirilmiş kurumsal uygulama portaline anında erişip herhangi bir mobil, bulut veya Windows uygulamasını diledikleri gibi kullanacaklar.
Cihaz konusunda esnek seçenekler: KCG veya kurumun cihazlarında
Bu yeni, birleştirilmiş yönetim platformu sayesinde self-servis, kutulu ve ambalajlı cihaz tedariki, mobil işletim sistemi (iOS, Android ve Windows10) yönetimi arabirimlerini güçlendirerek dizüstü bilgisayarları, akıllı telefonları ve tabletleri derhal kurumsal kullanıma alacak şekilde yapılandırıyor. Çalışanlar, diledikleri hizmet seçimlerinden ve BT kısıtlamalarından seçimler yaparak KCG kapsamındaki cihazlarının kontrollerini ellerinde tutacaklar; böylece KCG programlarının benimsenmesi ve üretkenlik artarken, veri kaybı riski azalmış olacak.
Güvenilir uygulamalar
Çalışanlar Posta, Takvim, Kişiler ve Sohbet–Çalışanlar, tüketici uygulamaları gibi kurumsal mobil uygulamalarını tercih ederler. VMware Workspace ONE tüketiciler için basit e-posta, takvim, kişiler ve sohbet uygulamaları içerirken, görünmez güvenlik önlemleri sayesinde kurumdan veri sızması önlenir. Workspace ONE ayrıca Evernote, Gmail and Yahoo! Mail dahil pek çok web uygulamasının yanısıra geliştirici operasyon ekiplerinin diledikleri yerden müdahele edebilecekleri Atlassian Jira, GitHub and Jenkins gibi üçüncü taraf Saas (hizmet olarak yazılım) uygulamalarını da dahil edebiliyor.
Veri güvenliği ve koşullu erişim ile uç noktada uyum
VMware Workspace ONE, en hassas bilgileri korumak için kimlik ve cihaz yönetimini, sektörde ilk ComplianceCheck Conditional Access ile bir araya getirerek her türlü uygulama veya cihazda kullanılan erişim kararlarına güç katıyor. Bu yaklaşım; doğrulama gücü, ağ kapsamı gibi geleneksel kimlik politikalarındaki koşulların yanısıra, GPS konumu, uygulama beyaz liste/kara listeleri gibi cihaz uyum politikalarını ve AirWatch® Mobile Security Alliance ortaklarından üçüncü taraf eklentilerini temel alıyor. Bu arada Airwatch uyum motoru, bir dizi özelleştirilebilir, otomatik iş akışı aracılığıyla uyum sorunlarını çözerek güvenliği artırıyor.
Gerçek zamanlı uygulama dağıtımı ve otomasyon
Sektör; masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler arasında yakınsamaya tanık olurken Windows 10 gibi işletim sistemleri de mobil tarz kullanımını ve uygulama yönetimini birbirine yakın kılıyor. VMware Workspace ONE™ uygulama paketini, dağıtımını ve süregelen yönetimi basitleştirerek uygulama ömrü yönetimini modernleştiriyor. Sistem yöneticileri, uygulama dağıtımını otomatikleştirebiliyor ve diledikleri an güncelleme alabiliyor; kullanıcılar ise tüm cihazlarda Windows uygulamalarına erişebiliyorlar. Workspace ONE endüstri lideri VMware Airwatch mobil yönetimi ve VMware Horizon®’in yanısıra VMware App Volumes uygulama dağıtım teknolojisini son noktaya taşıyor.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Arama yapmak için yazmaya başlayın.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam