Veri Merkezi Çözümlerimiz

Veri merkezi projelerinizi daha verimli kullanıp, daha esnek ve daha kolay yönetin

Bulut bilişim çözümlerinin getirdiği en büyük kazanımlar (esneklik, verimlilik,kolay ve tek noktadan yönetim, maliyet gibi avantajlar) neticesinde geleneksel veri merkezine sahip kurumlarda değişim kaçınılmaz hale gelmektedir. Birçok kurum mevcut veri merkezi yapılarından bulut bilişimin sağladığı avantajlar nedeniyle yazılım tanımlı veri merkezi çözümlerine yönelmeye başladılar.

Data Market olarak sektördeki 25 yıllık geçmişimizde yaptığımız sayısız veri merkezi projelerimizin artık daha verimli kullanılabilmesi, daha esnek ve daha kolay yönetilebilen yazılım  tanımlı veri merkezine dönüşüm yolculuğunda müşterilerimizin yanındayız.

Veri Merkezi Çözümlerinin Sağladığı Avantajlar
  • Kurumların donanım bağımlılığından kurtulması
  • İş süreçlerinin hızlanması ve sürekliliğinin sağlanması
  • Hizmet kalitesinin artması
  • İstenilen her uygulamaya ve her kaynağa her yerden erişilebilmesi
  • Operasyonel maliyetlerin düşmesi
  • Esneklik, verimlilik, çeviklik ve müşteri odaklılık

Veri Merkezi Çözümleri Portföyümüz

Veri Depolama Çözümleri
Veri merkezlerinin en önemli ikinci bileşeni ortak veri depolama cihazlarıdır.Kurumların iş ihtiyaçlarına göre farklı mimaride veri depolama sistemleri (Flash, Hibrit, Blok-Dosya/Obje tabanlı) bulunmaktadır.
Sunucu Çözümleri
Veri merkezi bileşenlerinin en başında sunucu sistemleri gelmektedir. Sunucular, sanallaştırma ortamı üzerinde yada bağımsız çalışan uygulamaların ihtiyaç duyduğu cpu, memory ve disk alanlarının sağlandığı sistemlerdir.
Bütünleşik Mimariler
Bütünleşik Mimariler; sunucu, depolama ve ağ sistemlerini, felaket kurtarma sistemlerini, sanallaştırma ve yönetim yazılımlarını tek bir platformda toplayan çözümlerdir.
Yedekleme Çözümleri
İş sürekliliğini veri kaybı olmadan sağlamak için alınması gereken önlemler arasında verinin yedeklenmesi de yer almaktadır.
İş Sürekliliği Çözümleri
İş Sürekliliğinin planlanması ve olağanüstü durumlar için kurtarma senaryolarının hazırlanması kurumlara yıkıcı olaylar karşısında hazırlıklı olmasını sağlamaktadır.

İLGİLİ ÇÖZÜMLERİMİZ

Bulut Bilişimle ilgili diğer çözüm, hizmet ve ürünlerimiz