Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Network Güvenliği

Güvenlik Duvarı

Network geçidine konumlandırılarak, kullanıcıların içeride ve dışarıda hangi protokollerle hangi kaynaklara ulaşacağına dair kurallarının tanımlanması için kullanılır.

 

Network Erişim Kontrolü-NAC

Network erişim kontrolü teknolojisi, cihazları sisteme tanımlayıp omurga anahtar seviyesinde bunların ağa dahil olmasını engellemek veya izin vermek yerine, kullanıcıların hangi cihazıyla (PC, laptop, smartphone vb.) hangi lokasyondan (iş, ev, cafe vb.) kurum kaynaklarına erişmeye çalıştığını algılayarak buna göre erişim yetkilerini belirlemeye yarayan çözümleri içerir.

 

Atak Önleme Sistemi-IPS

Dışarıdan veya içeriden ağa yapılacak saldırılar veri kaybına yol açtığı gibi sistemleri erişilemez haline getirmeyi de amaçlar. Milyonlarca kullanıcının oluşturduğu botnet ağları üzerinden yapılan saldırılarla kurumların bant genişliğinin yoğun trafik yüzünden kullanılamaz hale getirilmesi bu tip saldırılara örnektir. Atak önleme sistemleri sunuculara çok sayıda talep göndererek, sunucuları çalışamaz hale getiren saldırıları önlemeyi amaçlar.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam