0212 337 0707
Posts
Human Resources

CI / CD

CI/CD (Continuous Integration/Continuous Delivery) yazılım geliştirme sürecinde yer alan bir dizi otomatikleştirilmiş işlemler bütünüdür. Bu süreçler, yazılımın kalitesini artırmak, yazılım geliştirme döngüsünü hızlandırmak ve yazılımın hızlı bir şekilde kullanıma sunulmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

Continuous Integration (CI) süreci, yazılım geliştirme sürecinde yer alan ekiplerin yazılım kodlarını sürekli olarak birleştirmelerine ve test etmelerine olanak tanır. Bu sayede, yazılımın daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde birleştirilmesi ve hataların erken tespit edilmesi sağlanır.

Continuous Delivery (CD) süreci, yazılım geliştirme sürecinde yer alan ekiplerin yazılım kodlarını hızlı ve güvenli bir şekilde üretim ortamlarına taşımalarına olanak tanır. Bu sayede, yazılımın hızlı bir şekilde kullanıma sunulması ve müşteri geri bildirimlerine göre hızlı bir şekilde güncellenmesi sağlanır.

CI/CD, yazılım geliştirme sürecinde otomatikleştirilmiş test, sürüm kontrolü, derleme, paketleme ve dağıtım işlemleri gibi bir dizi işlemi içerir. Bu süreçler, yazılım geliştirme sürecinin daha hızlı, daha güvenli ve daha kaliteli olmasını sağlar.

Start typing to see you are looking for.
We use cookies to analyze usage on our site, to personalize and measure content and advertisements, and to remember your visit preferences. You can click here for details.
Accept