0212 337 0707
Posts
Human Resources

Özel Bulut

Özel bulut, belirli bir kuruluşun kullanımına özgü olarak tasarlanan ve yönetilen bir bulut bilişim ortamıdır. Bu bulut ortamı, belirli bir kuruluşun özel veri merkezlerinde veya üçüncü taraf hizmet sağlayıcıların veri merkezlerinde barındırılabileceği gibi, bir kombinasyon halinde de olabilir.

Özel bulut, genellikle hassas verilerin saklanması veya özel iş yüklerinin yönetimi için kullanılır. Bu, özel bulutun genellikle daha güvenli ve özelleştirilmiş bir çözüm olduğu anlamına gelir. Özel bulut, kuruluşların verilerini ve uygulamalarını kontrol altında tutmasına ve daha iyi performans, ölçeklenebilirlik ve esneklik sağlamasına da yardımcı olabilir.

Özel bulutun bir dezavantajı, kamu bulutlara kıyasla daha yüksek bir maliyet olmasıdır. Bu, özel bulutların, daha büyük kuruluşlar veya hassas verileri olan kuruluşlar tarafından daha sık tercih edildiği anlamına gelir. Bununla birlikte, özel bulutlar, özellikle güvenlik ve özelleştirme ihtiyaçları yüksek olan kuruluşlar için uygun bir seçenek olabilir.

Start typing to see you are looking for.
We use cookies to analyze usage on our site, to personalize and measure content and advertisements, and to remember your visit preferences. You can click here for details.
Accept