Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Azure Media Service Temel Özellikleri, Kullanım Alanları

Azure Media Service

Azure Media Service, Medya içeriği işleme, depolama, kodlama, yayınlama ve içeriği koruma konularında kullanıcılarına destek sağlamaktadır. Azure Media Service sayesinde video, ses ve canlı akışları optimize etmek, her türlü cihazda yaygınlaştırmak için verimli bir çözüm sunmaktadır.

Azure Media Service’in Temel Özellikleri

Medya İşleme ve Kodlama

Farklı formatlardaki medya içeriğini çeşitli cihazlarda kullanıma sunmak için kodlama seçenekleri sunmaktadır. Video kalitesini iyileştirme, farklı kalitelerde medya dosyaları oluşturmanıza ve içeriği çeşitli cihazlarda yayınlamanıza olanak sağlar.

Canlı Akış Desteği

Canlı video ve ses akışları için mükemmel bir platform sunar. Canlı yayınlarınız veya web sitenizdeki akışlar için verimli bir seçenektir. Aynı zamanda canlı akışları farklı formatlarda barındırabilirsiniz.

Güçlü Depolama

Medya dosyalarınızı güvenli ve ölçeklenebilir bir şekilde Azure Blob Storage ile entegre bir şekilde depolama çözümü sağlar. Yüksek boyutlu medya dosylarını verileri depolamanızı sağlar.

İçerik Koruma

DRM çözümleri ile içeriğin güvenliği üzerine maksimum verim sağlamaktadır.

Kullanım Alanları

Eğitim kurumlarında çevrimiçi ders ve medya içeriği sunmak için, sosyal platformlarda içerikleri geniş kitlelere ulaştırmak için, spor organizasyonlarında canlı yayınları yayınlamak için ve  en çok kullanılan ve bu alanda tercihin az olması nedeniyle kurumsal iletişim alanında eğitimler, konferanslar vs. gibi ihtiyaçların içeriği işleme ve dağıtma süreçlerini basit ve güvenilir hale getirir.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam