Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Bomaksan kimdir? Data Market ile yolları nasıl kesişti?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]14-17 Mart 2019 tarihlerinde gerçekleşen, makine üretici ve tüketicilerinin yoğun bir katılım gösterdiği Win Eurasia Fuarına ev sahipliği yapan Bomaksan, fuar kapsamında geliştirdikleri yeni ürün ve çözümlerinin lansmanını gerçekleştirdi.

Bomaksan’ın endüstri sektörüne kazandırdığı ürün ve hizmetler hakkında bilgiler veren Boysan, şunları söyledi: “Bomaksan 1986 yılından bu yana birçok farklı endüstriye toz toplama ve filtrasyon sistemleri konusunda hizmet veren bir firma. Ürün gamlarımızdan jetpat filtreler ana ürünlerimizi oluşturmaktadır. Bunun yanında birçok farklı toz toplama ve endüstriyel havalandırma sistemleri ile ilgili imalat yapan ve bunu mühendislik çözümleri ile birlikte sunan bir firmadır. Çok Farklı endüstriden kastım aklınıza gelebilecek bütün endüstrileri içeriyor. Tozun, dumanın herhangi bir şekilde işçi sağlığını etkileyen ve çevreyi kirleten birçok farklı sektöre uygun çözümlerimiz bulunmaktadır.”

Günümüzün trendi olan Endüstri 4.0 uyumlu imalat teknikleri üzerinde çalışmaların hızla yürüdüğünü belirten Boysan, çalışma yaptıkları fabrikaların birçoğunda da bu konu hakkında yoğun bir ilginin olduğunu ve Bomaksan olarak kendilerinin de bu trendi yakalamak adına belli çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Trendi yakalamak adına ürünlerinin izlenebilirliğini ve piyasadan alacakları gerçek verileri toplayıp bunları değerlendirebilmeyi amaçlayan bir çalışma içerisine girdiklerinin de altını çizen Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, hedeflediklerini gerçekleştirme noktasında çözüm ortakları olan Data Market ile yollarının nasıl kesiştiğini şöyle anlattı: “Bu sırada ürünlerimiz ile ilgili bilgileri toplamak amacıyla da bir bulut sistemi üzerinde araştırmalar yaptık ve bu noktada Data Market ile yollarımız kesişti. Onların bulut platformunda bu bilgileri toplayarak hem de sahadan gerçek bilgileri alarak iyi bir değerlendirme fırsatı bulup endüstriye de bununla ilgili doğru ve gerçek bilgiler sunabilecek bir altyapı oluşturmayı amaçladık. Şu anda da bununla ilgili bir ürünümüzü Win Eurasia fuarında lansmanını yapıyoruz. Fuarda aldığımız geri bildirimler oldukça pozitifti. Özellikle kestirimci bakımlar için bu bilgilere ihtiyaç olduğu ve bu boşluğu dolduracağı söylendi. Bulunduğumuz noktada oldukça ciddi bir açık var ve bu açığı kapatma noktasında Data Market ile iyi bir uyum yakaladık.”
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=aSseiCfbLlw”][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1568288561469{margin-top: 2rem !important;}”][vc_column width=”1/6″][vc_single_image image=”14296″ img_size=”100×100″ alignment=”center” style=”vc_box_circle_2″][/vc_column][vc_column width=”5/6″][vc_column_text]

R. Bora Boysan

[/vc_column_text][vc_column_text]Genel Müdür
BOMAKSAN[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam