Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Data Market Acil Durum Eylem Planı

Değerli müşteri ve iş ortaklarımız,

WHO (Dünya Sağlık Örgütü) ve CDC / ECDC (Avrupa Hastalıkları Önleme ve Kontrol Merkezi), Çin’in Wuhan şehrinde kısa bir süre önce ortaya çıkan koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle küresel ölçekte acil durum ilan etmiştir. Ülkemizde de Sağlık Bakanlığı kanalıyla ilkokul, ortaokul ve liselerin tatil edilmesiyle başlayan tedbirler yurtdışı ulaşımının kontrol altına alınması ve eğlence mekânlarının faaliyetlerinin durdurulması gibi aksiyonlarla artarak devam etmektedir.

Data Market olarak durumun kontrol altına alınmasını temenni etmekle birlikte, söz konusu tedbirlerin tüm ticari faaliyetleri kapsayacak şekilde genişletilmesi durumunda kritik işlerinizin sürekliliği ve olası zararların en aza indirilmesi amacıyla oluşturmuş bulunduğumuz Acil Durum Eylem Planı’nı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

 

Acil Durum Sınıflandırması

Müşterilerimizin iş birimlerinin tamamını, büyük çoğunluğunu veya yaşamsal sistemlerini etkileyen, iş kesintisine ve/veya veri kaybına sebep olan kritik durumlar acil durum olarak sınıflandırılmıştır.

 

Acil Durum İletişim Planı

Acil durumlarda Data Market’le iletişime geçmek için acildurum@datamarket.com.tr adresini kullanabilirsiniz. Talebiniz acil durum organizasyon planımıza göre uygun durumdaki ekibimize yönlendirilecek ve en kısa sürede cevaplanacaktır.

 

Acil Durum Organizasyon Planı

Acil durum taleplerinin yanıtlanması amacıyla Acil Durum Yönetim Ekibinin yönetiminde “senaryo bazlı” ekipler oluşturmuş bulunuyoruz. Acil durum boyunca senaryo bazlı ekip üyelerimiz Sağlık Bakanlığı’nın açıklamalarını ve alacağı tedbirleri göz önünde bulundurarak geçici lokasyonlarımızda veya evlerinden çalışacak, gerektiğinde Data Market’e ve müşterilerimizin sistemlerine uzaktan erişecektir.

 

Acil Durum Yönetimi Ekibi

Data Market Acil Durum Yönetim Ekibi aşağıdaki kişilerden oluşmaktadır.

  • Genel Müdür
  • İç Destek Genel Müdür Yardımcısı
  • Teknolojik Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı
  • İK Müdürü
  • Kaynak Yönetimi ve İş Destek Müdürü
  • Kurumsal Altyapı Çözümleri Müdürü
  • İş Yeri Hekimi
  • İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı
  • Bursa Şube Müdürü
  • Ankara Şube Müdürü

 

Acil Duruma Hazırlık

Tüm müşterilerimize acil durumda oluşabilecek yerel ve küresel ölçekli kesintilere karşı hazırlıklı olmalarını, yedekli yapıda çalışmalarını, düzenli yedek almalarını, yedekten geri kurtarma planlarını gözden geçirmelerini ve acil durumdan istifade edebilecek güvenlik zaaflarına karşı dikkatli olmalarını öneriyoruz

 

Etkinlik ve Organizasyonlar

Data Market olarak müşteri ve iş ortaklarımızla vakit geçirmek için hiçbir fırsatı kaçırmak istememekle birlikte Nisan ayı sonuna kadar düzenlediğimiz yurtiçinde ve dışındaki tüm etkinlik ve organizasyonlarımızı iptal ettiğimizi, düzenlenen etkinlik ve organizasyonlara ise katılamayacağımızı hatırlatmak istiyoruz.

İlgi ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

 

Saygılarımızla,

Data Market Bilgi Hizmetleri A.Ş.

Arama yapmak için yazmaya başlayın.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam