Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Ermaksan Compass Connected and Smart Endüstri 4.0 Projesi

Ermaksan, Endüstri 4.0 konusunda belirlediği yol haritasını hayata geçirerek gerek kendi kullandığı gerekse müşterilerine sunduğu makinelerde Nesnelerin İnterneti teknolojisinden faydalanmak üzere Data Market’in Compass Connected and Smart Endüstri 4.0 platformundan yararlandı.

Nesnelerin İnterneti, değişen dünyadaki en önemli trendlerden biri olarak dikkat çekiyor. Endüstri 4.0 olarak adlandırılan dördüncü sanayi devriminin kilit taşlarından biri olan Nesnelerin İnterneti teknolojilerini kullanmak, makineler arası iletişimden faydalanarak izlenebilirliği artırma, maliyet ve iş gücü tasarrufu elde etme imkanı sağlıyor. Gerek Ar-Ge (Araştırma-Geliştirme) gerekse Ür-Ge (Ürün Geliştirme) çalışmalarıyla sac işleme makineleri sektöründe fark yaratan Ermaksan da ürettiği makinelerde Endüstri 4.0 doğrultusunda geliştirmeler yaparak alanında öncü bir projeye imza attı ve Data Market’in Compass Connected and Smart Endüstri 4.0 platformundan yararlandı.

A9R1x2qw4r_7z0ngp_8bk
Bekir Koca
Ermaksan Ürün Geliştirme Bölüm Müdürü
Compass Connected and Smart platformu sayesinde, şu anda dünyanın her yerindeki makinelerimize kesintisiz bir şekilde ulaşabiliyoruz. Makinede üretilen tüm verileri uzaktan izleyebilecek seviyeye ulaştık.

Hedef

Makinelerden veri alınması ve bu verilerin analiz edilebilmesi. Makine verimliliğinin artırılması. OEE (Overall Equipment Effectiveness) değerlerinin ölçülmesi. Kestirimci bakım uygulanması ve gereksiz bakımın önüne geçilmesi. İşletme giderleri düşerken tedarik sürelerinin de kısaltılması. Kişiselleştirilmiş ürün imalatının kolaylaştırılması. Akıllı ve kendi aralarında konuşabilen makineler üretilmesi.

Çözüm

Makineler, Data Market’in geliştirdiği Compass Connected and Smart Endüstri 4.0 platformuna, Ermaksan Ar-Ge ve Ür-Ge ekibinin de katkılarıyla entegre edildi.

Fayda

  • Ermaksan’ın kendi üretim süreçlerinde kullandığı makineler akıllı makinelere dönüştürüldü.
  • Daha düşük maliyetlerle daha yüksek seviyede üretim yapılmaya başladı.
  • Müşteriye sevk edilen tüm makineler gerçek-zamanlı takip edilebilir hale geldi.
  • Tüm üretim ve sensör verileri trend şeklinde takip edilmeye başladı.
  • Makinelerden gelen tüm veriler bulutta yedeklenerek analiz edilebilir hale geldi.
  • Kestirimci bakım algoritmaları kullanılarak olası sorunlar önceden görülebilir oldu.

PDF Olarak İndir

Başarı hikayemiz hakkında daha fazlasını mı öğrenmek istiyorsunuz? Öyleyse PDF versiyonunu inceleyebilirsiniz.

Kullanılan Teknolojiler

Azure Logo
Connected and Smart Logo

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.
İLETİŞİME GEÇİN
Arama yapmak için yazmaya başlayın.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam