Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Microsoft 365 Defender Nedir? Hangi Ürünleri Kapsar?

Microsoft 365 Defender, geniş çaplı saldırılara karşı tam bir koruma sağlamak için e-posta, kimlikler, uç noktalar ve uygulamalar arasında tespit, önleme, inceleme ve yanıt safhalarını yerel olarak koordine eden bir saldırı öncesi ve sonrasını kapsayan bir XDR kurumsal siber güvenlik paketidir. Sürekli olarak güncellenen tehdit veritabanı, kullanıcı dostu arayüzü, tehditlere otomatik yanıt verme yeteneği, uyumluluk denetimi gibi özellikleriyle birlikte kuruluşunuzun siber tehditlere karşı daha güçlü ve kolay yönetilebilir bir savunmaya sahip olmasını sağlar.

Bu paketin içeriğinde bulunan ürünler ve çözümleri aşağıda bulabilirsiniz.

  • Microsoft Defender for Endpoint: Ağınızdaki uç noktaları izler, olası tehditleri tespit eder ve otomatik müdahale eder. Ayrıca ayrıntılı analiz ve raporlama araçları sunar.
  • Microsoft Defender for Office 365: e-posta, belge ve işbirliği platformlarınızı çeşitli siber tehditlere karşı korur. Kötü amaçlı e-posta eklerini, kimlik avı (phishing) girişimlerini, zararlı bağlantıları ve diğer tehditleri tespit edip engellemenize yardımcı olur.
  • Microsoft Defender for Identity: Kullanıcılarınızın ağda yaptığı anormal aktiviteleri tespit eder ve potansiyel tehditleri tanımlar. Bu sayede güvenlik açıklarını tespit edebilir, kimlik tabanlı saldırılara karşı daha hazırlıklı olabilirsiniz.
  • Microsoft Defender for Cloud App: Bulut tabanlı uygulamalarınız üzerindeki uyumsuzlukları tespit eder ve tehdit analizi yapar.
  • Microsoft Defender Vulnerability Management: Güvenlik açıklarınız hakkında bilgi toplar ve potansiyel zayıf noktalarınızı tespit eder. Bu açıkların ciddiyetini değerlendirmeniz, önceliklendirmeniz ve düzeltmeniz için kullanabileceğiniz bir güvenlik hizmetidir.
  • Azure Active Directory Identity Protection: Kullanıcılarınızın kimlik bilgilerinin ele geçirilmesi veya izinsiz oturum açma girişimi gibi tehditleri tespit eder, hızla bu tehditlere karşılık vermenize ve kimlik güvenliğinizi sağlamanıza yardımcı olur.
  • Microsoft Data Loss Prevention: Uyguladığı politikalarla birlikte hassas verilerinizin tespiti ve bu verilerin izlenmesi, korunması ve sızdırılmasının önlenmesi amaçlarıyla kullanabileceğiniz bir güvenlik hizmetidir.
  • App Governance: Kullanıcılarınızın yüklediği uygulamaların hangi izinlere sahip olduğunu ve hangi kullanıcıların hesaplarına erişim verdiğini size bildirerek kuruluşunuz için önemli risk oluşturabilecek uygulamaları engelleme veya kısıtlama konusunda idare sağlar.

Kısacası, Microsoft 365 Defender içerisinde bulundurduğu bu ürünler ve çözümler ile birlikte kötü amaçlı yazılımlar, saldırılar ve diğer güvenlik tehditleriyle mücadele etmek için kullanmak isteyeceğiniz bir pakettir ve verilerinizi ve sistemlerinizi güvende tutmanıza yardımcı olur.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam