Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Microsoft Teams Haziran 2022 Yenilikleri ve Güncellemeleri

“Microsoft Teams’deki Yenilikler”in yaz serisinin ilk ayına hoş geldiniz. Hibrit dünya gün geçtikçe hayatlarımızda yerine alıyor ve Microsoft ekosistemi bizlere bu konuda, adaptasyonumuzu sağlamak amaçlı, epey yardımcı oluyor. Toplantılar, sohbetler ve ortak çalışma ile gelen dijital iş birlikleri mümkün olduğunca kapsamsal ve etkileşimsel olarak büyümeye gidiyor. Bu büyümenin belki de en verimli alanı Teams. Geçtiğimiz ay hangi yenilikler gelmiş, birlikte bakalım 😊

Toplantılar

Farklı dillerde toplantı daveti oluşturma

2 farklı dilde Teams toplantı daveti oluşturabilirsiniz. Yöneticiler, kullanıcı / grup düzeyinde veya tüm kuruluş için CsTeamsMeetingPolicy’de MeetingInviteLanguages parametresini etkinleştirerek admin portalde yeni bir policy uygulayabilir.

iPad’deki toplantılar için çoklu görev paneli

iPad kullanıcıları, çoklu görev paneli aracılığıyla güncellenmiş bir Teams mobil toplantı deneyimine sahiplerdir. Kullanıcılar, toplantılar sırasında, sohbet gibi daha zengin deneyimler sağlayan daraltılabilir bir sağ panel görebilecekler.

iOS ve Android’de Sohbet Balonları ile Toplantı

Sohbet balonları iOS ve Android kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Sohbet balonları etkinleştirildiğinde, mobil ekranda en son iki mesajın önizlemesini görülecektir.

Co-organizer Toplantı Rolü 

Organizatörler, yeni “co-organizer” rolünü en fazla 10 toplantı katılımcısına atayarak denetimi paylaşabilir. Ortak düzenleyiciler, Toplantı Seçeneklerinin yönetimi de dahil olmak üzere, düzenleyiciyle aynı yeteneklerin çoğuna sahiptir. Ortak düzenleyici rolünün sınırlamaları arasında ara odaları oluşturamama ve yönetememe, toplantı kayıtlarını yönetememe ve katılım raporlarını görüntüleyememe veya indirememe yer alır. Organizatörler, Toplantı Seçenekleri aracılığıyla ortak düzenleyiciler ekleyebilir. Yalnızca düzenleyiciyle aynı tenant altında bulunan davetliler, co-organizer rolü için uygundur.

Kimliği doğrulanmamış kullanıcılar için sohbete yazma erişimini devre dışı bırakma

BT yöneticileri, kimliği doğrulanmamış kullanıcıların Teams toplantı linki aracılığı ile toplantıya katılım sağladıklarında, sohbete yazma erişimlerini devre dışı bırakabilir. Bu, özellikle sohbet mesajlarının veri güvenliği ihlalinin bir parçası olarak kullanılabileceği finans sektöründe ek bir güvenlik katmanı sağlar. Power Shell’de [ -MeetingChatEnabledType = Enabled, Disabled veya EnabledExceptAnonymous ] komutunu kullanarak ya da admin portalden [Toplantılar ilkesinde Sohbet > Anonim kullanıcılar dışında herkes için aç ] işlemi ile devre dışı bırakma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Daha fazlasını öğrenin .

Web’de Teams toplantıları için Canlı Altyazılar ve dökümler

Gerçek zamanlı alt yazı ve dökümler artık 27 dilde Teams toplantılarında web kullanıcıları için kullanılabilir. Etkinleştirmek için, Diğer İşlemler menüsüne […] tıklayın ve Canlı altyazıları aç ve/veya Çeviri yazımı başlat ‘ı seçin. Canlı Altyazılar ve Canlı Transkripsiyon hakkında daha fazla bilgi edinin .

Teams Toplantıların’da Canlı ve Çeviri altyazılar için Ek Diller

Canlı altyazılar ve çeviri yazılar için Çekçe, Tayca, İbranice, Portekizce, Vietnamca ve Türkçe dahil olmak üzere altı dil daha eklendi.

Android için toplantılarda bildirimlerde kullanılabilirlik iyileştirmeleri

Toplantı içi sistem mesajları için, ekranlarının üst kısmında görülebilecek bir bildirim çekmecesi eklendi. Kullanıcılar Tümünü Temizle düğmesini kullanarak tek bir dokunuşla tüm bildirimleri önizleyebilir, daraltabilir ve temizleyebilirler.

Sohbet ve İşbirliği

Teams Approvals & E-signature

Kullanıcılar artık doğrudan Teams’den imza gerektiren onay taleplerini sorunsuz bir şekilde oluşturabilir, görüntüleyebilir, inceleyebilir ve e-imza yaratabilir.  

PDF dosyalarını Teams’de açma ve düzenleme

Adobe Acrobat PDF dosyalarını doğrudan Teams’de görüntüleyebilir ve düzenleyebilir, iş akışınızı bozan başka bir pencere açma ihtiyacını ortadan kaldırabilirsiniz. Daha fazlasını öğrenin .

Power Platform ve özel geliştirme

Tümleşik SharePoint Listelerinde Onaylar

Liste kullanıcıları artık doğrudan entegre SharePoint Listeleri içinde basit onay istekleri oluşturup yönetebilecek.

Ön Cephe Çalışanları

Microsoft Teams’deki Güncelleştirmeler uygulaması

Kullanıcıların iş akışında tüm güncellemelerini, check-in’lerini ve raporlarını oluşturmasına, göndermesine ve incelemesine olanak tanıyan, kullanıma hazır bir uygulamadır. Bunlar, haftalık güncelleme, mağaza açılışı veya tesis denetimi gibi düzenli olarak gerçekleşen yinelenen süreçler olabilir. Ayrıca vardiya devri, bakım talebi veya olay raporu gibi herhangi bir zamanda ihtiyaç duyulabilecek güncellemeler de olabilir. İnsanların tüm güncellemeleri tek bir yerden yönetmelerini kolaylaştırır.  Güncellemeler ve nasıl başlayacağınız hakkında daha fazla bilgi edinin .

Arama yapmak için yazmaya başlayın.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam