Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Microsoft Teams Şubat 2022 Yenilikleri ve Güncellemeleri

Microsoft Teams Şubat 2022 Yenilikleri ve Güncellemeleri yazımıza hoş geldiniz. Bu ay daha heyecan verici yenilik ve güncellemeler olduğunu şimdiden söyleyelim. Toplantılarınızı nasıl daha sorunsuz hale getirebileceğinizi ve sohbetlerinizi nasıl daha verimli hale getirebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Toplantılar

Teams toplantılarında görüntünüzü sabitleme veya gizleme

Kendi görüntünüzü toplantı esnasında sabitleme özelliği artık daha da gelişmiş durumdadır. Görüntünüzü ekranınızda büyütülmüş boyutta görebilirsiniz ya da aksine bir toplantı sırasında başkalarının ekranlarında kendi videonuzu da gizleyebilirsiniz. Bu özellik sayesinde toplantının dikkat dağıtıcı bir unsuru olmaktan çıkmış olursunuz. Videonuzu sabitlemek veya gizlemek için video akışınızdaki üç noktaya (…) tıklayabilir ve Pin for me veya Hide for me’yi seçebilirsiniz.

Teams toplantılarında Work Cloud Poll Deneyimi

Bir toplantı öncesinde, sırasında veya sonrasında açık uçlu yanıtları toplamak için bu tür anketi kullanabilirsiniz; sonuçlar otomatik olarak toplanır ve bir kelime bulutu olarak görüntülenir.

Aramalar

Teams telefon cihazlarında Walkie Talkie

Teams telefon cihazlarında Walkie Talkie ile iş arkadaşlarınızla bas konuş iletişimini sağlayabilirsiniz. Teams telefon cihazlarındaki Walkie Talkie, yalnızca aynı Teams kanalının parçası olan iş arkadaşlarıyla iletişim kurmak için kullanılabilir. Walkie Talkie’yi Teams telefon cihazlarında etkinleştirmek için Teams yönetim merkezinden kullanıcılara atanan Uygulama Kurulumu İlkesi’ne Walkie Talkie ekleyebilirsiniz. (bknz.)

Sohbet ve İşbirliği

Teams Kanalı ve SharePoint Klasör adını eşleştirme

Bir Teams kanalını yeniden adlandırırken, ilgili SharePoint klasörü de yeniden adlandırılmış olur. Standart kanallar için, SharePoint’teki ilgili klasör yeniden adlandırılır. Özel kanallar için, ilgili site adı ve SharePoint’teki klasör yeniden adlandırılır. Bu sürümden sonra eski bir kanal yeniden adlandırıldığında, aynı anda karşılık gelen SharePoint klasör adını otomatik yenilemiş olursunuz.

Toplantılar Sırasında Bildirimleri Sessize Alma

Toplantı sırasında bildirimleri sessize alabilirsiniz ve odaklanmanız daha yoğun gerçekleşmiş olur. Gerek tüm toplantılar için gerek ise toplantı bazlı bildirimleri sessize alabilirsiniz. Tüm toplantılar sırasında bildirimleri kapatmak için Ayarlar > Bildirimler > Toplantılar ve Çağrılar bölümüne gidebilir ve belirli bir toplantı sırasında bildirimleri kapatmak için üç noktaya tıklayabilir ve bildirimleri sessize al/izin ver‘i seçebilirsiniz.

Teams Kişi profilinde yerel saat özelliği

Birçok farklı lokasyonda çalışan ekip arkadaşlarınız olabilir. Bu durumda mesajlarınızın zamanlamasını doğru seçebilmek adına mesaj iletmek istediğiniz kişinin kartvizitinden yerel zaman dilimlerine erişebilirsiniz.

Sohbet mesajlarını sabitleme

Farkındalığı artırmak ve sohbet üyelerinin önemli içeriğe hızlı erişim sağlayabilmeleri için bir Teams sohbet mesajını sabitleyebilirsiniz. Sabitlemek istediğiniz mesajın üzerine gelip, üç noktaya (…) tıkladıktan sonra Sabitle’ye tıklayabilirsiniz.

Sohbet yoğunluğu

Monitör boyutunuza ve görüntüleme tercihinize bağlı olarak, sohbet mesajlarınızın görüntülerini 2 farklı seçenekten biri haline getirebilirsiniz. Ayarlar > Genel’e tıkladığınızda, sizin için doğru modu seçebilirsiniz. Kompakt ayar, ekrana %50 daha fazla mesaj sığdırarak yukarı ve aşağı kaydırma ihtiyacını en aza indirmenizi sağlar. Rahat ayar, sohbet görüntüsünü bugün Teams’de olduğu gibi tutar.

Teams Approvals uygulamasında grup onay isteklerine yanıt verme

Teams kullanıcıları, Power Automate kullanarak onay veren yetkililere gönderilen isteklere doğrudan Teams Approvals uygulamasından yanıt verebilirsiniz. Microsoft bu özelliği hali hazırda hala geliştirme yolundadır. Bir sonraki sürümde Teams kullanıcıları Office 365 gruplarına doğrudan Teams üzerinden bir onay isteği gönderebiliyor olacaklardır.

thumbnail image 14 of blog post titled What’s New in Microsoft Teams | February 2022

Teams Approvals onaylarında Zorunlu Yorumlar özelliği

Bir ekip sahibi veya yöneticisi olarak, artık bir kullanıcı bir isteğe yanıt verdiğinde onay şablonlarınızın zorunlu yorumlara sahip olmasını sağlayarak onaylanılan kararda şeffaflık yaratabilirsiniz. Yöneticiler, Teams Yönetici Portalı ayarlarından tüm onay isteklerini zorunlu yorumlara sahip olacak şekilde ayarlayabilir.

Power Platform & Custom Development

Teams istemcisinde ürün içi satın alma deneyimini test etme

Üçüncü taraf Teams uygulama geliştiricileri, artık uygulamayı veya teklifi herkese açık hale getirmeden önce uygulamaların satın alma deneyimini doğrudan Teams istemcisinden test edebilirsiniz. Böylece SaaS tekliflerinizi Teams uygulama pazarında yayınlamadan önce kullanıcı satın alma deneyimini yaşamış olursunuz.

Teams app store’daki iş akışları ve yeni mesaj uzantıları

İş akışları, artık Teams App Store’da bir kategori olarak kullanılabilir. Bu kategoride, mesaj takip hatırlatıcıları, bir mesajdan yeni görevler oluşturma, toplantı planlama gibi süreç iyileştirmenize ya da üretmenize olanak tanıyan hazır yapılandırılmış senaryoları bulabilirsiniz.

thumbnail image 16 of blog post titled What’s New in Microsoft Teams | February 2022

Toplantılar, ekipler, kanallar ve sohbet için Power Automate akışı

Yeni Power Automate eylemleri:

  • Bir Ekip toplantısı oluştur,
  • Bir kanala mesaj gönder,
  • @mention belirteci al,
  • Bir ekip oluştur,
  • Kullanıcıları bir ekibi ekle;

Yeni Power Automate tetikleyicileri:

  • Kullanıcı bir ekipten ayrılır.

Güvenlik ve uyumluluk

Mobil cihazlar için 1:1 Teams çağrıları için uçtan uca şifreleme (E2EE) özelliği

Microsoft, Aralık 2021’de 1:1 Teams çağrılarında E2EE özelliğini Teams Desktop için duyurmuştu. Şubat ayı itibari ile 1:1 Teams aramaları için E2EE artık Teams’in iOS ve Android mobil uygulamalarında kullanabilirsiniz. (bknz.)

Yönetim

Yeni Etiket Yönetimi Ayarları

Tüm ekip üyeleri, ekiplerinin ihtiyaçlarına uyacak şekilde etiketler oluşturabilir, düzenleyebilir ve ayarlayabilir. Yalnızca Team Owner’lar bu ilkeleri aktive edebilir. (bknz.)

Microsoft Teams Eğitim Ekipleri

Kariyer Koçu – edX

Kariyer Koçları ya da bir eğitim için açılmış Teams ekiplerinin yöneticisi/yöneticileri, artık öğrenme deneyimi içinde bir çevrimiçi kurs sağlayıcısı olan edX içeriğine sahiplerdir.

Daha ayrıntılı bilgi için tıklayın

Arama yapmak için yazmaya başlayın.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam