Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Microsoft Teams’teki Aralık Ayı Yenilikleri

Öncelikle herkese mutlu yıllar dileyerek yazıma başlamak isterim🎄 Tabiri caizse eliniz ayağınız olan Teams, 2022’nin son ayını da yenilikler ile kapatıyor. Kısa bir vaktinizi alıyorum, müsadenizle. 😉

Sohbet ve işbirliği

Sohbetleri Sil

Aynı sohbetteki diğer katılımcıları etkilemeden artık ihtiyaç duymadığınız sohbet konuşmalarını düzenleyebilir ve kolayca kaldırabilirsiniz.

Genişletilmiş reaksiyonlar

Her duruma uygun 800’den fazla Teams emojisi ile geri bildirimlerinizi daha yaratıcı bir şekilde ifade edin. Kutlamak, onayınızı ifade etmek veya görevlerin tamamlandığını vurgulamak için tepkilerinizi iletebilirsiniz.

Bir grup sohbetine @mention ile kişi ekleme

Sohbete @mention ile yeni katılımcılar ekleyebilirsiniz. Yeni katılımcılar eklerken, sohbet geçmişinin ne kadarının paylaşılacağını kontrol edebilirsiniz.

Yeni bir mesaj oluştururken önerilen kişiler

Teams sohbet, yapay zeka kullanarak önceki işbirliklerinize dayalı iş arkadaşları önererek yeni konuşmalar başlatmanıza yardımcı olacaktır. 

Platform

Onaylar PDF olarak kaydedilebilir, yazdırılabilir ve aktarılabilir

Onay oluşturucular, tamamlanmış bir onay talebini bir PDF dosyasına kaydedebilir ve yazdırma seçeneğine sahip olabilir. Bu özellik, müşterilerin onay kanıtlarını PDF olarak başka bir sisteme kolayca aktarmalarına veya bir dosya olarak saklamalarına olanak tanıyacaktır.

Adobe Acrobat & Teams’de PDF Deneyimi

Teams’deki işbirliğine dayalı uygulamaların ivmesini artıran Adobe, Adobe Acrobat’ın Microsoft Teams’e yeni entegrasyonunu yayınladı. Adobe Acrobat artık Teams’de varsayılan PDF uygulaması olarak ayarlanabiliyor. Bu sayede PDF’leri paylaşmak ve incelemek, yorumlar ve ek açıklamalarla işbirliği yapmak, Microsoft SharePoint ve Microsoft OneDrive’da depolanan PDF’lere kolayca erişebilirsiniz.

Saha çalışanları

Paylaşılan Cihaz Modu &  Android’de Edge ve Yammer Uygulamaların Kullanılabilirliği

Şirketler genellikle saha çalışanlarına vardiyalar arasında paylaşılması gereken mobil cihazlar sağlar. Microsoft’un paylaşılan cihaz modu, bu özelliği etkinleştiren tüm uygulamalarda kullanıcıları otomatik olarak giriş ve çıkış yapmasını sağlayarak kimlik doğrulaması yapmasına olanak tanır. Android’de Edge ve Yammer uygulamalarını da kullanabilirsiniz.

Arama yapmak için yazmaya başlayın.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam