Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Microsoft Teams’teki Kasım Ayı Yenilikleri

Kasım ayı ile birlikte gelen yeni Teams özellikleri ile sizi baş başa bırakıyorum. Her geçen ay Teams daha da kullanıcı dostu haline geliyor. Kendi Teams uygulamalarınızda testlerinizi gerçekleştirmeyi unutmayın. İyi çalışmalar. 😉

Toplantılar

Anında Anket Özelliği

Sözlü anket sorunuza anında yanıt almak için ikili yanıtları kullanabilirsiniz. (evet/hayır, başparmak yukarı/aşağı, kalp/kırık kalp). Sunum yapan kişiler sorularını sözlü bir şekilde söyleyebilir ve ardından bu soruya karşılık katılımcılar soruya karşılık gelen herhangi bir yanıt simgesine tıklayabilirler.

 

Teams toplantısında 49 adede kadar kamera görüntüsünü (7×7) otomatik olarak görüntüleyin

Microsoft Teams Meetings şu anda ekranda varsayılan olarak en fazla 9 kamera görüntüsünü (3×3) desteklemektedir (Galeri görünümü). 9’dan fazla video görmek için kullanıcının Büyük Galeri görünümünü manuel olarak seçmesi gerekir. Bu güncelleme ile kullanıcılar, bir işlem yapmadan varsayılan olarak ekranlarında 49 adede kadar videoyu (7×7) otomatik olarak görebilecekler. Bir kullanıcının gördüğü gerçek video sayısı, donanım/cihaz özelliklerine bağlı olacaktır.

Arama

PSTN Çağrıları & Bilgi Ekranı

Yöneticiler, Teams Yönetim Merkezi’nde bu ilkeyi etkinleştirebilir, böylece bir PSTN araması kabul edildiğinde Teams ile birlikte otomatik bir tarayıcı başlatılarak kullanıcı ile ilgili bilgiler (CRM verileri, olay verileri vb.) görüntülenebilir. Bu özellik kullanıcı ayarlarından da kapatılabilir.

Android için Microsoft Teams’deki çağrıların yazıya dökülmesi

Bire bir çağrılar ve grup çağrıları için döküm, artık hareket halindeyken veya elinizin altında bir not defteriniz olmadığında da Android için Teams uygulamasında kullanılabilir.

Sohbet ve İşbirliği

Teams grup sohbeti davetini kabul etme ya da reddetme

Kullanıcılar, organizasyon dışı yani external bir kullanıcıdan gelen bir grup sohbeti davetini kabul edebilir veya reddedebilir.

Zamanlanmış Mesaj gönderme

Bir sohbet mesajının, istediğiniz tarih ve saati manuel olarak seçerek teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Kullanıcılar, gönderimi planlamak için gönder düğmesine sağ tıklayarak mesajlarını planlandığı takvime göre iletebilirler.

Teams’de, M365 & Distribution & Mail-Enabled Security Grupları ile Sohbet Edin

Kullanıcılar, gruplarla (ör. dağıtım grupları, M365 grupları ve posta etkin güvenlik grupları) yeni bir sohbet başlatarak doğru hedef kitleye geniş ölçekte kolayca ulaşabilir. Yeni bir sohbet başlatırken, kullanıcılar artık bu grupları seçebilecek ve grubun üyeleriyle sohbet etmeye başlayabilecekler.

Geçmiş sohbetlerde tüm içeriğe erişme

Geçmiş sohbetlerini arama ile bulmaya çalışan kullanıcılar, tüm mesaj dizisine erişebilecekler. Bu güncelleme, kullanıcının konuşmanın tüm içeriğine sahip olmasını sağladığı için verimlilik sağlar.

Teams Akış Bölümü – Okunmamış Filtresi

Kullanıcılar, etkinlik akışı panelindeki okunmamış geçiş düğmesini kolayca açarak okunmamış sohbet mesajı bildirimlerini görüntülemeyi, önceliklendirmeyi ve yakalamayı artık daha kolay bulacaklardır.

E-imza Onayları & OneDrive for Business & Approvals

Bir e-imza isteği oluştururken, kullanıcılar artık doğrudan OneDrive for Business’tan imzalanacak bir belge yükleyebilir.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam