Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

802.11ax

802.11ax, Wi-Fi teknolojisinin bir sonraki nesil standardıdır. İlk olarak Wi-Fi 6 olarak da bilinen bu standard, daha önceki Wi-Fi standartlarına kıyasla daha yüksek hızlar, daha düşük gecikme süreleri ve daha iyi bağlantı kalitesi sunar.

802.11ax, birden fazla anten teknolojisi (MIMO) kullanarak, aynı anda birden fazla kullanıcıya hizmet verebilir ve cihazlar arasındaki veri aktarım hızını artırır. Ayrıca, daha akıllı bir trafik yönetimi sağlayan OFDMA (Ortogonal Frekans Bölme Çoklu Erişim) teknolojisini de destekler. Bu, bir Wi-Fi ağına bağlı birden fazla cihazın aynı anda veri transferi yapmasına izin verir ve ağdaki gecikmeyi azaltır.

802.11ax aynı zamanda MU-MIMO (Çoklu Kullanıcı MIMO) teknolojisini de destekler, bu da bir erişim noktasının aynı anda birden fazla cihaza hizmet verebilmesini sağlar. Bu teknoloji, bir önceki Wi-Fi standardı olan 802.11ac’nin MU-MIMO teknolojisine kıyasla daha gelişmiştir ve daha fazla cihazın aynı anda hizmet almasına olanak tanır.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam