Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

AppSec, Application Security (Uygulama Güvenliği) kelimelerinin kısaltmasıdır. Uygulama güvenliği, yazılım uygulamalarının bilgisayar korsanları, zararlı yazılım veya diğer kötü niyetli tehditlerden korunması için alınan önlemleri ifade eder.

Uygulama güvenliği, uygulamaların hem kullanıcıları hem de işletmeleri için güvenliğini sağlamak için uygulama geliştirme sürecinde bir dizi güvenlik testi ve uygulama güvenliği önlemlerinin uygulanmasını içerir. Bu önlemler arasında, kodlama standartlarının belirlenmesi, kod analizi ve güvenlik testleri, zafiyet taramaları, sızma testleri ve güvenlik açıklarının düzeltilmesi yer alabilir.

Uygulama güvenliği, artan siber saldırı risklerine karşı, uygulamaların güvenliğinin artırılması ve uygulamaların kullanıcılar, işletmeler ve verileri için daha güvenli hale getirilmesi için önemli bir disiplindir.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam