Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

AR (Augmented Reality), gerçek dünya ortamının üstüne sanal bilgi, görüntü veya diğer dijital verilerin eklenmesi ile oluşan bir teknolojidir. Bu teknoloji, gerçek dünya etkileşimlerini zenginleştirerek veya daha anlamlı hale getirerek çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır. Örneğin, eğitim sektöründe öğrencilere belirli konularda deneyim kazandırmak, sağlık sektöründe doktorların ameliyat öncesi ve sonrası planlama yapmasına yardımcı olmak veya perakende sektöründe müşterilerin mağaza içindeki deneyimini artırmak için kullanılabilir.

AR teknolojisi, genellikle akıllı telefon veya tablet gibi mobil cihazlarda kullanılır. Bir AR uygulaması, kamera ile gerçek dünya ortamını tarar ve bilgi veya diğer verileri gerçek zamanlı olarak ekrana yansıtır. Bu teknoloji, özellikle oyun ve eğlence endüstrisinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır, ancak son zamanlarda endüstriyel sektörlerde de kullanımı artmaktadır.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam