Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Azure Batch

Azure Batch, Microsoft Azure bulut platformunda çalışan bir hizmettir. Bu hizmet, büyük ölçekli hesaplama iş yüklerini yönetmek için tasarlanmıştır. Azure Batch, müşterilerin hesaplama iş yüklerini parçalara ayırmasına, bu parçaları birden fazla hesaplama kaynağına dağıtmasına ve sonuçları birleştirmesine olanak tanır. Böylece müşteriler, büyük veri işlemeleri, simülasyonlar, işleme yoğunluğu gerektiren bilimsel araştırmalar ve benzeri iş yüklerini Azure Batch ile kolayca yönetebilirler.

Azure Batch, kullanıcıların hesaplama kaynaklarını dinamik olarak ayarlamalarına ve iş yükleri için ölçeklendirilebilir kaynakları (compute resources) kullanmalarına olanak tanır. Bu, iş yüklerinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Azure Batch ayrıca, iş yükleri için otomatik ölçeklendirme, önceliklendirme ve özel yapılandırma seçenekleri sunar.

Arama yapmak için yazmaya başlayın.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam