Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Azure Blob Storage

Data MarketDijital SözlükAzure Blob Storage

Azure Blob Storage, Azure bulut bilişim platformu altında barındırılan bir nesne depolama hizmetidir. Verilerin depolanması, yönetimi ve işlenmesini kolaylaştıran ölçeklenebilir ve yüksek performanslı bir depolama hizmeti sunar.

Blob Storage, kullanıcıların, uygulamaların ve cihazların yüksek hacimli verileri depolamasına, işlemesine ve analiz etmesine olanak tanır. Nesneler olarak depolanan veriler, resim, video, belge, arşiv, sensör verisi, log dosyaları gibi her türlü veri türü olabilir.

Azure Blob Storage, depolama bölgesi boyutlarını, dosya boyutlarını, veri giriş/çıkış işlemlerini ve kullanım süresini ayarlayarak kullanıcıların veri depolama ihtiyaçlarına göre ölçeklendirilebilir. Ayrıca, yüksek kullanılabilirlik ve veri koruması için veriler, birden fazla kopyada ve farklı veri merkezlerinde saklanabilir.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam