Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

BaaS (Backup as a Service) veya “Hizmet Olarak Yedekleme”, bulut bilişim teknolojileri ile sunulan bir yedekleme hizmetidir. Bu hizmet, müşterilerin verilerini bulut tabanlı bir yedekleme sistemi üzerinde güvenli bir şekilde depolamasına olanak tanır.

BaaS hizmeti, müşterilerin verilerini yedekleme sürecini kendi başına yönetmesi gerekmeksizin dış kaynaklara devretmesine olanak sağlar. Bu, müşterilerin verilerini güvende tutmak için gereken zaman, kaynak ve personel maliyetlerini azaltır. Ayrıca, BaaS hizmetleri, veri kaybını önleyen veri kurtarma planları da sunar.

BaaS, genellikle bir servis sağlayıcının veri merkezinde depolama ve yedekleme işlemlerinin yapılmasını içerir. Veriler, bulut tabanlı bir depolama sisteminde saklanır ve veri kaybı veya felaket durumlarına karşı korunur. Veri kurtarma ihtiyacı olduğunda, müşteriler verilerini geri yüklemek için bulut tabanlı bir konsol kullanabilirler.

BaaS, küçük işletmelerden büyük kuruluşlara kadar birçok müşteri için uygun bir seçenektir. Ayrıca, bu hizmet, müşterilerin verilerini manuel olarak yedeklemek yerine, otomatik yedekleme işlemleri sayesinde daha hızlı ve daha verimli bir yedekleme süreci sunar.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam