Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Brute Force

Brute force, genellikle şifre çözme ya da bilgisayar güvenliği ile ilişkilendirilen bir terimdir. Brute force saldırıları, bir şifreli sistemi çözmek için olası tüm kombinasyonları denemeye dayanır. Örneğin, bir şifreyi çözmek için bir saldırgan, her türlü olası şifre kombinasyonunu deneyebilir.

Brute force saldırıları, genellikle basit ve doğrudan bir yaklaşım olmasına rağmen, genellikle çok miktarda zaman ve hesaplama kaynağı gerektirir. Çünkü, şifre uzadıkça ve karmaşıklaştıkça, denenecek olası kombinasyonların sayısı artar.

Bu tür saldırıları önlemek için bir dizi teknik vardır. Örneğin, bir sistem, belirli bir süre boyunca çok sayıda başarısız giriş denemesinden sonra bir hesabı geçici olarak kilitleyebilir. Ayrıca, karmaşık ve uzun şifrelerin kullanılması, brute force saldırılarını daha zor ve zaman alıcı hale getirir.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam