Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Bulut Depolama

Bulut depolama, internet aracılığıyla dosyaların yedeklendiği ve saklandığı bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde, kullanıcılar kendi bilgisayarlarına veya mobil cihazlarına yer açmak için dosyalarını bulut sunucularına yükleyebilirler ve herhangi bir zamanda herhangi bir cihazdan erişebilirler.

Bulut depolama, birçok avantaj sağlar. Bunlar arasında, dosyaların çevrimiçi olarak saklanması nedeniyle herhangi bir cihazdan kolayca erişilebilir olması, yedekleme işlemlerinin otomatik olarak yapılması, daha yüksek veri güvenliği ve daha fazla depolama alanı bulunması sayılabilir. Ayrıca, bulut depolama hizmetleri genellikle düşük maliyetlidir ve kullanıcıların dosyalarını yönetmeleri daha kolaydır.

Bulut depolama hizmetleri, genellikle ücretli ve ücretsiz seçenekleri bulunan birçok sağlayıcı tarafından sunulur. Kullanıcılar, dosyalarını bulut depolama sağlayıcısının sunucusuna yüklerken, genellikle kullanıcılara özel bir şifre ve kullanıcı adı verilir ve bu bilgileri kullanarak dosyalara erişebilirler.

Bulut depolama hizmetleri, kişisel kullanıcılar tarafından sıkça kullanılmakla birlikte, aynı zamanda büyük ölçekli kurumsal ve işletmeler tarafından da kullanılır. Bu hizmetler sayesinde, işletmeler, verileri güvende tutabilir, çeşitli cihazlardan kolayca erişebilir ve yedekleme işlemlerini otomatik hale getirebilirler.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam