Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

C++, Bell Labs’de Bjarne Stroustrup tarafından geliştirilen bir programlama dilidir. C++ programlama dili, C diline dayanan ve onu genişleten bir dildir. C++ dilinde nesne yönelimli programlama (OOP) özellikleri bulunur ve bu nedenle nesne yönelimli programlama dilleri arasında en popülerlerinden biridir.

C++ dilinin özellikleri, nesne yönelimli programlama, fonksiyonel programlama, şablonlar, çoklu kalıtım, yinelemeli fonksiyonlar ve çok biçimlilik gibi pek çok farklı programlama tekniklerini içerir. C++ dili, işletim sistemleri, oyun geliştirme, sürücü yazılımı, gömülü sistemler, sanal gerçeklik ve yapay zeka gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

C++ dilinin özellikleri arasında yüksek performans, verimli bellek yönetimi, üst düzey kontrol ve taşınabilirlik bulunur. Bu özellikler, C++ dilini özellikle donanım-yakın uygulamalar için ideal kılar. C++ dilinin açık kaynaklı uygulamalar ve kütüphaneler ile geniş bir destekçi topluluğuna sahip olması da bu dilin popülerliğini artırmaktadır.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam