Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

CLI (Command Line Interface), bir bilgisayar programını veya işletim sistemini metin tabanlı komutlar aracılığıyla kontrol etmek ve yönetmek için kullanılan bir kullanıcı arabirimidir. CLI, kullanıcıların bir komut satırı penceresine komutlar yazarak bilgisayarlarıyla iletişim kurmalarına olanak tanır. CLI, metin komutları kullanarak dosya yönetimi, sistem yapılandırması, program çalıştırma ve diğer birçok görevi gerçekleştirmek için kullanılır.

CLI, özellikle sistem yöneticileri, programcılar ve ağ uzmanları gibi teknik kullanıcılar arasında yaygın olarak kullanılır. Bu tür kullanıcılar, sistemlerini ve uygulamalarını daha ayrıntılı bir şekilde yönetmek ve özelleştirmek için CLI’nı tercih edebilirler.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam