Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Çoklu Bulut

Çoklu bulut, bir organizasyonun birden fazla bulut hizmeti sağlayıcısı tarafından sunulan bulut hizmetlerini kullanmasıdır. Çoklu bulut stratejisi, bir kuruluşun farklı bulut hizmeti sağlayıcılarının özelliklerini bir arada kullanarak esneklik, verimlilik ve maliyet tasarrufu elde etmesine yardımcı olur.

Bu strateji, iş yüklerini farklı bulut hizmetleri arasında dağıtarak, kuruluşların iş sürekliliğini artırmasına, yedekleme ve veri kurtarma için daha fazla seçenek sunmasına ve bulut hizmetleri sağlayıcısı arasındaki bağımlılığı azaltmasına olanak tanır.

Ancak, çoklu bulut stratejisi uygulamanın da zorlukları vardır. Birden fazla bulut hizmeti sağlayıcısından kaynaklanan farklı güvenlik politikaları, veri yönetimi ve uyumluluk gereksinimleri gibi sorunlarla başa çıkmak zor olabilir.

bknz: Multi Cloud

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam