Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Computer Vision

Computer Vision (Bilgisayar görüşü), bilgisayarların dijital görüntüleri işleyerek ve analiz ederek nesneleri ve sahneleri tanımasına olanak tanıyan bir yapay zeka alanıdır. Computer Vision, kamera, sensörler ve diğer cihazlar gibi farklı kaynaklardan gelen görüntü verilerini işleyebilir.

Computer Vision, nesne tespiti, yüz tanıma, görüntü sınıflandırma, hareket analizi, üç boyutlu modelleme ve daha pek çok uygulama için kullanılır. Örneğin, otonom bir araç, bir arabanın önündeki yoldaki işaretleri okumak için bilgisayar görüşü kullanabilir. Ayrıca, güvenlik sistemleri yüz tanıma teknolojisiyle çalışırken, görüntü sınıflandırma teknolojisi, tıbbi görüntülemelerde kanser tespiti için kullanılabilir.

Computer Vision teknolojisi, endüstride ve araştırmalarda birçok farklı alanda kullanılmaktadır ve bu teknolojinin gelişimiyle birlikte, dijital görüntüleme teknolojileri ve yapay zeka uygulamaları giderek daha yaygın hale gelmektedir.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam