Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

CQRS, Command Query Responsibility Segregation (Komut Sorgu Sorumluluğu Ayırma) kısaltmasıdır. Bu bir yazılım mimarisidir ve komut ve sorgu sorumluluklarını ayırarak uygulama işlemlerini optimize etmeyi hedefler. Bu mimari, uygulama içindeki sorgulama işlemlerinin ve komut işlemlerinin farklı bir şekilde ele alınmasını sağlar.

Bu mimari, özellikle büyük ölçekli uygulamalarda kullanışlıdır. Çünkü veritabanı işlemlerinin yükü daha dengeli bir şekilde dağıtılarak uygulama performansı artırılabilir. CQRS ayrıca, uygulamanın farklı bileşenlerinin paralel olarak geliştirilmesini de kolaylaştırır. Ancak, CQRS’nin uygulanması bazı zorluklar da içerir ve bu nedenle kullanımı iyi düşünülmelidir.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam