Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

CRO (Conversion Rate Optimization) veya Dönüşüm Oranı Optimizasyonu, bir web sitesi, uygulama veya dijital platformdaki ziyaretçilerin istenen bir eylemi gerçekleştirmesi olasılığını artırmak amacıyla yapılan bir dijital pazarlama ve web geliştirme stratejisidir. Bu istenen eylemler genellikle satın alma yapma, bir e-posta aboneliğine kaydolma, bir formu doldurma, bir ürünü sepete eklemek veya bir hesap oluşturmak gibi dönüşüm olarak adlandırılır. CRO, mevcut trafik üzerinde çalışır ve daha fazla dönüşüm elde etmek için tasarım, içerik ve kullanıcı deneyimiyle ilgili iyileştirmeler yapar.

CRO stratejileri, A/B testleri, çok değişkenli testler, kullanıcı geri bildirimleri ve web analitiği gibi araçları içerebilir. Bu stratejiler, belirli bir web sitesi veya uygulamanın hedef kitlesine uygun olarak özelleştirilir. CRO, dijital pazarlama ve web geliştirme süreçlerinin ayrılmaz bir parçasıdır ve sürekli iyileştirmeyi vurgular.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam