Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Data, işletmelerin ve bireylerin hayatında önemli bir role sahip olan, anlamlı bilgiler içeren sayısal veya elektronik bilgilerdir. Data, birçok farklı kaynaktan gelir ve birçok farklı formatta olabilir, örneğin metin, görüntü, ses, video veya sayılar.

Data, işletmeler için önemli bir varlıktır çünkü doğru şekilde kullanıldığında, işletmelerin daha iyi kararlar almasına, müşteri ihtiyaçlarını anlamasına, operasyonlarını optimize etmesine ve daha pek çok alanda fayda sağlamasına olanak tanır. Bununla birlikte, işletmelerin büyük miktarda veriyi yönetmeleri ve analiz etmeleri gerektiği için, veri yönetimi ve analizi için özel yazılımlar ve araçlar geliştirilmiştir.

Data, aynı zamanda bireyler için de önemli bir varlıktır. Özellikle sosyal medya, e-ticaret ve diğer dijital platformlar, bireylerin kişisel verilerini toplar ve işler. Bu nedenle, veri gizliliği ve güvenliği, bireyler için de önemli bir konudur ve yasalar tarafından korunmaktadır.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam