Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Doğal Dil İşleme

Data MarketDijital SözlükDoğal Dil İşleme

Doğal Dil İşleme (DLİ) insan dilinin bilgisayarlar tarafından anlaşılması, işlenmesi ve üretilmesi için kullanılan bir disiplindir. Doğal Dil İşleme, makine öğrenimi, yapay zeka, bilgisayar bilimleri ve dilbilim gibi alanlardan yararlanır.

Doğal Dil İşleme, insan dilindeki doğal ifadeleri analiz ederek, bilgisayarların bu ifadeleri anlaması ve yanıtlaması için gerekli olan yapıları ve kuralları tanımlamakla ilgilenir. Bu sayede, insanlar ile bilgisayarlar arasındaki iletişim daha doğal ve akıcı hale getirilebilir.

Doğal Dil İşleme teknolojileri, sesli asistanlar, çeviri sistemleri, spam filtreleri, metin madenciliği ve konuşma tanıma gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam