Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

ESS, Enterprise Storage System (Kurumsal Depolama Sistemi) ifadesinin kısaltmasıdır. Bir organizasyonun geniş ölçekli depolama ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış bir depolama sistemidir. ESS, çoğunlukla büyük ölçekli işletmeler, finansal kuruluşlar, sağlık kurumları ve diğer büyük organizasyonlar tarafından kullanılır. Bu sistem, yüksek hızlı erişim, yüksek düzeyde veri güvenliği ve yüksek erişilebilirlik sağlamak için tasarlanmıştır. ESS, SCSI, Fibre Channel ve FICON gibi yüksek hızlı veri bağlantılarını destekleyebilir ve yedekleme ve kurtarma işlemleri için çeşitli seçenekler sunabilir.

Bu tanıma ek olarak ESS (Extended Service Set), kablosuz ağlarda birden fazla erişim noktasının (AP) birbirine bağlanarak oluşturduğu bir ağdır. Kablosuz ağlar, bir erişim noktasının kapsama alanı sınırlıdır. Bu nedenle, ağ kapsama alanının genişletilmesi için birden fazla erişim noktası kullanılabilir. ESS, birden fazla AP’nin tek bir kablosuz ağ altında birleştirildiği ve bu AP’lerin aynı kablosuz ağ ayarlarını paylaştığı bir yapıdır. Böylece, kullanıcılar ağın herhangi bir yerinde bağlanabilirler ve ağ bağlantısı kesilmeden bir AP’den diğerine geçebilirler.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam