Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Ethical Hacking

Ethical hacking, etik hacker olarak da adlandırılan bilgisayar ve bilgi sistemlerinin güvenliğini artırmak amacıyla, izin alınarak gerçekleştirilen güvenlik testlerinin uygulanmasıdır. Bilgi sistemlerindeki açıkların ve zayıflıkların tespit edilmesi ve bu açıkların kullanımının önlenebilmesi, aynı zamanda siber suçluların da kullanabileceği bu zayıflıklara karşı savunma mekanizmalarının geliştirilmesi hedeflenir.

Etik hackerlar, siber güvenlik konusunda deneyimli olan ve bilgisayar korsanlarının kullandığı teknikleri de bilen uzmanlardan oluşur. Etik hackerlar genellikle ağlar, web siteleri, uygulamalar ve diğer bilgi sistemleri üzerinde testler gerçekleştirirler ve bu testler sonucunda elde ettikleri verileri raporlarlar. Bu raporlar, sistemlerin güvenlik açıklarının kapatılması ve siber saldırılara karşı korunma için gerekli önlemlerin alınması için kullanılır.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam