Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Failover

Failover, bir bilgisayar sistemi, ağ veya uygulama bileşeni gibi bir sistem öğesinin başarısızlığı durumunda otomatik olarak yedek bir sistem öğesine geçme işlemidir. Failover, sistem öğesi arızalandığında kesintisiz bir hizmet sağlamak ve sistem kullanılabilirliğini artırmak için kullanılır.

Failover mekanizmaları, yüksek kullanılabilirlik ve kesintisiz hizmet sağlamak için tasarlanmıştır. Failover, özellikle iş kritik sistemlerde, yedekleme ve kurtarma stratejilerinde önemli bir rol oynar. Sistem öğeleri arızalandığında, failover mekanizmaları devreye girer ve yedek sistem öğelerinin otomatik olarak devralmasını sağlar. Bu sayede kullanıcılar, hizmetlerin kesintisiz bir şekilde çalıştığından emin olabilirler.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam