Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Flat File Database

Data MarketDijital SözlükFlat File Database

Flat File Database (Düz Dosya Veritabanı), verilerin düz bir dosya içinde saklandığı ve düzenlendiği veritabanı türüdür. Bu tür veritabanları, verilerin bir dosya veya belge içinde metin veya metin benzeri formatlarda saklandığı basit ve yapısızdır. Her satır genellikle bir kaydı veya veri girişini temsil eder ve her sütun, veri alanlarını içerir.

Flat File Database’ler, daha karmaşık veritabanı yönetim sistemleri (DBMS) gibi yapılandırılmış veri tabanlarına göre daha az özellik sunarlar. Bu nedenle, küçük veri depolama ve basit veri yönetimi gereksinimleri olan projelerde kullanılırlar. Özellikle küçük işletmeler veya kişisel projeler için tercih edilebilirler. Ancak büyük ve karmaşık verilerin işlendiği, çok sayıda kullanıcının eşzamanlı erişim sağladığı veya karmaşık sorguların gerektiği durumlarda daha gelişmiş DBMS’ler daha uygundur.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam